HRVATSKA LIGA

Cibona bolje ušla u dvoboj, ali je Cedevita preokrenula

09.12.2016 u 21:47

U desetok kolu A-1 lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila Cibonu sa 90:71

Pod vodstvom trenera Veljka Mršića Cedevita je nastupila u kombiniranom sastavu (igrali su igrači iz momčadi koja nastupa u ABA ligi i Eurokupu i iz momčadi koja nastupa u A-1 ligi) jer domaćini nisu mogli računati na Ryana Boatrighta, Marka Tomasa, Johna Shurnu (njih trojica ne mogu igrati u prvom dijelu A-1 lige), Marka Arapovića, Luku Babića (ozlijeđeni su) i Džanana Musu (trenutno je s U-18 reprezentacijom BiH), a iz ekipe koja igra A-1 ligu dostupni nisu bili ni Lovro Buljević i Darko Bajo, piše kkcedevita.hr

Cibona, za koju nije igrao Amerikanac Scott Reynolds, je bolje otvorila utakmicu. Gosti su poslije 10 minuta vodili 23:19, a u 12. minuti su imali +9. No, na krilima Filipa Krušlina, Filipa Bundovića i Roka Rogića Cedevita je do velikog odmora preuzela vodstvo, a onda je u trećoj četvrtini Ra'Shad James zabio 13 poena (od toga tri trice) pa su domaćini uoči zadnjih 10 minuta vodili 66:50, što više nisu ispustili.

Cedevita - Cibona 90:71