MZT SLAVIO 82:76

Cibona bez snage za preokret u Skopju

20.12.2012 u 22:15

Košarkaši Cibone doživjeli su i drugi uzastopni poraz u ABA ligi. Nakon Igokee, u četvrtak su 'vukove' porazili i košarkaši skopskog MZT-a

Košarkaši Cibone upisali su i deveti poraz u regionalnoj ABA ligi. U sklopu 14. kola 'vukov su poraženi u Skopju od MZT-a 82:76.

Kobno je za Cibonu bilo prvo poluvrijeme u kojem je makedonski sastav napravio zalihu od 15 poena viška (48:33) od koje se zagrebački košarkaši do kraja ipak nisu oporavili. Stigli su u jednom trenutku i na -2 (78:76) u posljednjoj minuti utakmice, ali je MZT ipak zadržao smirenost i slavio u konačnici svoju osmu pobjedu sezone.

MZT je do pobjede predvodio Cade Davis s 21 poenom i četiri skoka, 12 je pridodao Todor Gečevski, a 11 Damjan Stojanovski. Kod Cibone je najefikasniji bio DJ Strawberry s 14 poena (5-12 za dvicu, 0-1 za tricu), sedam skokova i dvije asistencije.

Od ostalih rezultata izdvojimo uvjerljivu pobjedu vodeće momčadi ABA lige Igokee, koja je pred svojim navijačima slavila protiv Širokog 89:73. U šuterski izjednačenoj momčadi Igokee najefikasniji je bio Jorović s 19 poena, dok su naši Aleksandar Radukić i Siniša Štemberger ubacili po tri koša.Kod poraženih je Ivan Ramljak ubacio osam, a Darko Planinić šest poena.