POVRATAK U NEW ORLEANS

Chris Paul dobio 'standing ovations' pa izgubio

23.03.2012 u 09:55

New Orleans Hornetsi pokvarili su povratak Chrisa Paula u dvoranu u kojoj je prije ove sezone proveo šest godina. Košarkaši Los Angeles Clippersa poraženi su sa 97:90 kod Hornetsa

Katastrofalna četvrta četvrtina u kojoj su gosti ubacili svega 11 poena, koštala je Chrisa Paula pobjede u svom povratku u New Orleans. Clippersi su u posljednjih 12 minuta iz igre gađali 4-23, te su promašili 19 posljednjih šutova za tri poena. Hornetsi su serijom 11-2 početkom posljednje dionice poveli i više se nisu osvrtali.

Chris Kaman ubacio je 20 poena, a Jarrett Jack i Jason Smith po 17. Kod gostiju je najefikasniji bio Blake Griffin 21 poenom, a bivši Hornet Paul 16. Clippersi su ovim porazom dodatno ugrozili svoje šanse za doigravanje te se jednom pobjedom više od devetog Utah Jazza nalaze na šestom mjestu.

Jazzeri su pak slavili šutom u posljednjoj sekundi Ala Jeffersona kod Sacramento Kingsa. Ostalo je 0,9 sekundi do kraja utakmice kada je krilni centar momčadi iz Utaha ubacio 'otpadak' za 103:102. Moglo je sve završiti i puno lakše za Jazzere koji su u jednom dijelu drugog poluvremena imali i +14, ali su se nepostizanjem koša čak osam minuta u posljednjoj dionici doveli u situaciju da moraju čupati pobjedu.

Jefferson je utakmicu završio as 26 poena i sedam skokova, a Gordon Hayward 18. Kod razočaranih domaćina, čiji je preokret upropašten u posljednjoj sekundi, najbolji je bio Tyreke Evans sa 25 poena, a Marcus Thornton nadodao je 22 uz 18 skokova.

Boston Celticsi zaustavili su pobjedničku seriju Milwaukee Bucksa od šest utakmica kada su u noći s četvrtka na petak slavili u gostima 100:91. Paul Pierce bio je najbolji Celtic sa 25 poena, a Kevin Garnett dodao je 16 uz 10 skokova. Za Buckse je pred domaćom publikom debitirao bivši igrač Golden Statea Monta Ellis. Ubacio je 13 poena uz šut 6-18.

Spomenimo još i domaću pobjedu Portland Trail Blazersa protiv Memphis Grizzliesa 97-93. Francuski reprezentativac Nicolas Batum ubacio je 24 koša, a Jamal Crawford 17 za pobjednički sastav. 'Novi' Portland je sada na omjeru 2-2 pod novim trenerom Kalebom Canalesom. Za goste je najefikasniji bio Marc Gasol sa 22 koša i devet skokova.

NBA liga, četvrtak:

Washington - Indiana 83-85 (Crawford 21k, 5a / Hibbert 19k, 9s)

Milwaukee - Boston 91-100 (Ilyasova 12k, 14s / Pierce 25k, 9s, 2a)

New Orleans - Los Angeles Clippers 97-90 (Kaman 20k, 10s / Jordan 14k, 9s, Griffin 21k)

Houston - Golden State 109-83 (Parsons 20k, 11s, 4a / Jefferson 14k, 3s)

Sacramento - Utah Jazz 102-103 (Evans 25k, 5s / Jefferson 26k, 7s)

Portland - Memphis 97-93 (Batum 24k, 2s, 2a / Gasol 22k, 9s, 3a)

8. Utah 47 25 22
9. Minnesota 48 23 25