INCIDENT U BARIJU

Chivu nokautom pokvario Interovo slavlje

04.02.2011 u 08:53

U posljednjem susretu 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju na stadionu San Nicola pred 35.000 gledatelja pobijedio Bari 3:0 i uspeo se na treće mjesto Serie A

Golove za Inter zabili su veznjak Houssine Kharja u 70. minuti utakmice, Giampaolo Pazzini u trećoj minuti sudačke nadoknade, te Wesley Sneijder dvije minute kasnije. Prva dva gola zabila su nova pojačanja europskog prvaka.

Marokanski reprezentativac je stigao na posudbu iz Genoe, dok je Pazzini kupljen od Sampdorije. Bio je to Pazzinijev već treći gol u dva nastupa za milanski klub.

Tijekom utakmice dogodio se i jedan incident kada je Interov branič Cristian Chivu u 60. minuti šakom udario Marca Rossija. Sudac Andrea Romeo nije primijetio nesportski potez rumunjskog igrača, no snimile su ga kamere, pa će Chivu sasvim sigurno biti kažnjen. Rumunja su nakon utakmice čuvali suigrači da ga ne bi dohvatili gnjevni nogometaši Barija.

Inter je ovom pobjedom skočio na treće mjesto sa 41 bodom, sedam manje od vodećeg Milana, no Inter ima i utakmicu manje. Bari je na začelju ljestvice sa svega 14 bodova i vrlo malim izgledima za prvoligaški spas.