'BLUESI' MARŠIRAJU

Chelsea 19. pobjedom u sezoni sve bliže naslovu prvaka

04.02.2017 u 16:19

Nogometaši Chelsea polako mogu početi pripremati proslavu naslova prvaka nakon što su u derbiju 24. kola Premeirshipa na Stamford Bridgeu pobijedili Arsenal 3:1

Momčad Antonia Contea je odigrala sjajno i u potpunosti je nadigrala Arsenal koji je i treći susret uzastopce bio bez kažnjenog ArsenaWengera. Francuski stručnjak je utakmicu pratio s tribina Stamford Bridgea, a do kraja suspenzije ostala mu je još jedna utakmica.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Marcosa Alonsa. Do kraja poluvremena bilo je prilika na obje strane, no mreže su mirovale. U 53. minuti domaćin je stigao do 2:0 jednim od najljepših golova ove sezone. Belgijski majstor Eden Hazard je povukao loptu s centra i pritom 'otresao' Laurenta Koscielnyja, Francisa Coquelina i Shkodrana Mustafija, te potom svladao Petra Čecha.

Vlasnik Chelsea Roman Abramovič od oduševljenja je skakao po svečanoj loži, dok je Conte proslavio pogodak bacivši se na tribinu među navijače u prvim redovima.  Potpuni slom Arsenala zbio se u 85. minuti kada je Čech očajno ispucao loptu na noge Cescu Fabregasu, a ovaj lagano pogodio u praznu mrežu. U posljednjim trenucima susreta Olivier Giroud je ublažio poraz gostiju.

Bila je ovo 19. prvenstvena pobjeda Chelseaja ove sezone, 'bluesi' sad već imaju opipljivu prednost u borbi za naslov.