NEOSVOJIVI PIONIR

Cedevita sjajno otvorila, pa izgubila derbi u Beogradu

16.02.2015 u 22:59

Košarkaši Cedevite u derbiju su 22. kola regionalne ABA lige izgubili u Beogradu od Crvene zvezde sa 63-78 (22-16, 11-27, 25-16, 5-19)

Cedevita je odlično otvorila utakmicu, povela sa 8-0, te u nekoliko navrata u prvoj četvrtini imala i 10 koševa prednosti (14-4, 16-6, 18-8). Razlog pozitivnog rezultata bila je odlična igra pod obručima gdje su centri Cedevite u obrani u potpunosti ukočili najboljeg igrača Crvene zvezde ove sezone Bobana Marjanovića, a usto je hrvatski prvak imao i čak osam napadačkih skokova.

No, domaći sastav se serijom trica uspio vratiti u igru, a nakon što je Cedevita u drugoj četvrtini ostala bez napadačkog skoka i bez šuta s distance Crvena zvezda je preuzela i kontrolu rezultata. Sredinom drugog dijela domaći su ostvarili seriju 18-2 kojom su zaostatak 23-27 pretvorili u prednost 41-29.

Nastavak je započeo novom serijom Cedevite, 'probudili' su se Nemanja Gordić i Fran Pilepić koji su bili predvodinici serije od 20-6 kojom su svoju momčad doveli do vodstva od 53-49. Tomu je pridonijela i neobična nervoza u domaćem sastavu, poglavito jer je poznato kako će zasigurno osvojiti prvo mjesto uoči doigravanja. Što igrači, što klupa beogradskog sastava u prvom su dijelu treće četvrtine dobili tri tehničke pogreške. Ipak, domaći su se uspjeli smiriti i do kraja trećeg dijela vratiti se u vodstvo (60-59).

Prve četiri minute četvrte četvrtine niti jedan sastav nije uspio postići koš iz igre, ali Cedevita je u tom razdoblju iskoristila bonus što se pokazalo ključnim. Crvena zvezda se završnim udarom od 14-0 od 35. do 39. minute odvojila na 76-60 i time stigla do uvjerljive pobjede.

Miro Bilan je 13 ubačaja bio najefikasniji kod Cedevite, a Luka Mitrović sa 14 poena kod Crvene zvezde.