A-1 LIGA ZA PRVAKA - 11. KOLO

Cedevita pregazila Cibonu u Draženovu domu

10.05.2014 u 21:49

U zagrebačkom derbiju 11. kola A-1 Lige za prvaka, košarkaši Cedevite pobijedili su Cibonu u Draženovu domu te uzvratili 'vukovima' za poraz u finalu regionalne ABA lige

U lijepo popunjenoj Dvorani Dražena Petrovića i u pravoj sportskoj atmosferi, košarkaši Cedevite su sa 91:72 (29:17, 20:15, 22:20, 23:20) svladali igrače Cibone. Prema viđenom na parketu, pobjeda Repešine momčadi posve je zaslužena, jer uz agresivnu obranu te dobar nastup i stečenu prednost u uvodnih deset minuta, 'crveni' su lako kontrolirali utakmicu i što je razlika od dosadašnjih međusobnih dvoboja - dobivali i preostale tri četvrtine.

'Cedevita je odigrala odličnu utakmicu, a bilo je vidljivo da mi nismo bili mentalno u utakmici. Prije nekoliko mjeseci mnogi nas nisu vidjeli ovdje gdje smo sada, a bez obzira na ovaj poraz i probleme, sada se trebamo okrenuti utakmicama koje su pred nama', rekao je nakon utakmice trener Cibone Slaven Rimac

Trener Cedevite Jasmin Repeša bio je vrlo zadovoljan izvedbom svojih košarkaša. Na pravi način njegovi su igrači uzvratili za nedavni poraz u finalu ABA lige.

'Svi dečki su imali dodatni motiv prije ove utakmice. Igrali smo od prve minute vrlo agresivno, bili smo odlučni da odigramo čvrstu obranu i sjajno smo kontrolirali skok. Mislim da smo zasluženo dobili', kazao je Repeša.

Goran Suton sa 19 i Nolan Smith sa 18 koševa predvodili su Cedevitu, dok su Dario Šarić i Davor Kus ubacili po 18 za Cibonu, a Marin Rozić dodao je 17.

Iznenađenje se dogodilo u Šibeniku gdje je istoimeni domaćin svladao Zadar sa 71:63 (12:21, 23:20, 14:7, 22:15). Najefikasniji u sastavu Šibenika bio je Domagoj Bašić sa 16 koševa, dok je jedini vrijedan spomena u Zadru Mark Lyons sa 24 ubačaja. Šibenčani su sada na omjeru pobjeda i poraza 3-8, a Zadrani 8-3.

Kvarner 2010 je na svom parketu svladao Jolly JBŠ sa 72:69 (23:19, 13:17,14:21, 22:12) kojom se i on uključio u borbu za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje. Bojan Krivec ubacio je 18 poena za Kvarner 2010, dok je Terry Smith imao isti učinak u sastavu Jolly JBŠ-a. Riječani su sada na omjeru 3-8, a Šibenčani na 4-7.

Alkar je u Sinju nadigrao Zagreb sa 90:77 (18:18, 32:24, 18:23, 22:12). Nikola Gaurina postigao je 17 koševa za Alkar, a Ivan Milenković 22 za Zagreb. Alkar je sada na omjeru 4-7, a Zagreb na 3-8.