• Zadnja izmjena 02.03.2010 10:57
  • Objavljeno 02.03.2010 u 10:51
LeBron James

Izvor: Reuters / Autor: -

Vodeća momčad NBA lige, košarkaši Cleveland Cavaliersa ostvarili su svoju najuvjerljiviju pobjedu sezone svladavši na svom parketu New York Knickse sa 124:93

Konačnih 31 razlike ustvari je i malo s obzirom da su Cavsi u trećoj četvrtini već imali i 49 koševa prednosti, pa je njihova najveća zvijezda LeBron James dobila zasluženi odmor. James je susret okončao sa 22 koša, te po 7 skokova i asistencija. U sastavu Knicksa najefikasniji je bio Bill Walker sa 21 ubačajem.

Dallas Mavericksi ostvarili su osmu pobjedu zaredom svladavši kao gosti Charlotte Bobcatse sa 89:84. Nakon pauze za 'All-Star' utakmicu igrači Dallasa igraju izvrsnu obranu, a to su potvrdili i u Charlotteu kada su u drugom poluvremenu primili tek 31 poen. Dirk Nowitzki je sa 27 koševa i 13 skokova predvodio Mavse, dok je Stephen Jackson sa 20 koševa bio najbolji kod Bobcatsa koji još uvijek čekaju na svoju prvu pobjedu protiv Dallasa u povijesti. Ova dva sastava dosada su se susrela 12 puta i svaki put su uspješniji bili Mavsi, jedina momčad koju Bobcatsi nikada nisu uspjeli svladati.

Phoenix Sunsi uvjerljivo su sa 101:85 svladali prvu momčad skupine Northwest Denver Nuggetse. Amare Stoudemire (19, 10 skokova) i Grant Hill (19) predvodili su Sunse, dok je Chauncey Billups (21) bio najbolji kod Nuggetsa.

Poraz Denvera nije uspio iskoristiti Utah Jazz koji je izgubio sa 104:108 na gostovanju kod Los Angeles Clippersa, te tako propustio priliku izjednačiti se s Nuggetsima na vrhu svoje skupine. Eric Gordon (24) bio je prvi strijelac Clippersa, a Carlos Boozer (20) Jazza.