• Zadnja izmjena 26.03.2012 09:29
  • Objavljeno 26.03.2012 u 09:14
Juventus 2012 Alessandro Del Piero

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Juvetus i Inter odigrali su odličnu utakmicu s puno prilika na jednoj i drugoj strani, a pobjeda je na kraju zasluženo pripala domaćinima - 'zebrama'

Nogometašima Juventusa pripao je 158. po redu 'derby d'Italia', sudar protiv milanskog Intera. Torinezi su pred svojim navijačima u posljednjoj utakmici 29. kola Serije A slavili s 2:0.

Poslije prilično nezanimljivog prvog poluvremena, Juventus je u nastavku pronašao put od pobjede kojom se vratio na četiri boda zaostatka za vodećim Milanom. U 58. minuti je Andrea Pirlo izveo korner, a pored zaspalog Maicona najviše je skočio Martin Caceres i glavom matirao Julija Cesara. Zanimljivo, otkad je zimus stigao iz Seville, urugvajski je branič zabio dva gola Milanu i sada jedan Interu. Čini se da su mu milanski klubovi omiljena meta.

U 71. minuti je još jedan trenutak slave doživio veliki Alessandro Del Piero koji je u igru ušao 18 minuta ranije. Arturo Vidal ga je sjajno proigrao, a 37-godišnji veteran je postigao 186. prvenstveni pogodak u karijeri, ali i prvi ove sezone.

Juventus je bio dominantan, pogotovo u drugom dijelu utakmice, uputio je 12 udaraca unutar okvira Interova gola, više od bilo koje druge momčadi protiv 'nerazzurra' ove sezone. A Inter je, unatoč dobrom prvom poluvremenu, i u Torinu nastavio s posrtajima koji su mu obilježili sezonu, ovo mu je bio već 12. poraz u ligi. U deset posljednjih kola Ranierijeva je momčad samo jednom pobijedila i čak šest puta izgubila.