ZASLUŽIO JE

Buffonu u karijeri fali još samo jedno: To bi bila velika radost!

08.05.2017 u 16:40

Gianluigi Buffon priznaje da bi volio ove sezone po prvi put u karijeri osvojiti Ligu prvaka, jedino što mu nedostaje u njegovoj briljantnoj nogometnoj karijeri...

Podsjetimo, legendarni 39-godišnji vratar s Juventusom već godinama vlada Serijom A i talijanskim Kupom, a može se pohvaliti i da je 2006. godine s Italijom osvojio Svjetsko nogometno prvenstvo. No, među 20 velikih trofeja koje je osvojio u svojoj karijeri nema Lige prvaka, a najbliže je bio prije dvije godine kada je u finalu zapeo protiv Barcelone.

Ove sezone Juventus djeluje moćno u elitnom klupskom nogometnom natjecanju i po mnogima je favorit za osvajanje titule, a Buffon priznaje da bi mu puno značilo ovim trofejom zaokružiti karijeru.

'To bi imalo veliku važnost za mene, bila bi to najveća radost uz osvajanje Svjetskog prvenstva 2006. godine,' priznao je Gianluigi pa dodao:

'To bi bila nagrada na kraju teškog putovanja kroz koje se mora ići s pregršt odlučnosti i hrabrosti, uz rad u svakom trenutku.'

Juventusu preostaje još dovršiti posao u polufinalu protiv Monaca, nakon pobjede 2:0 u gostima, a onda u finalu Buffon će najvjerojatnije morati zaustaviti aktualnog branitelja naslova Reala ako želi do titule o kojoj tako dugo sanja...