CRNO-PLAVI NA VRHU

Brozović odličan u Interovoj pobjedi protiv Rome

31.10.2015 u 22:53

Milanski Inter s 1:0 svladao je Romu u velikom derbiju talijanskog prvenstva, a s ovom pobjedom i tri boda, Mancinijeva momčad preuzela je vrh Serie A

Strijelac jedinog gola bio je Gary Medel u 31. minuti susreta kada je prizemnim udarcem svladao Romina vratara Szczesnyja

Bodove Interu sačuvao je izvrsno raspoloženi vratar Samir Handanović s nekoliko sjajnih obrana.

Hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su čitavu utakmicu za Inter koji je sada vodeći na ljestvici sa 24 boda, jednim više od druge Rome, a tri više od Napolija i Fiorentine uz utakmicu više.

Inaće, Brozović je imao nekoliko odličnih poteza, a posebno je vrijedan udarac iz voleja dvasedetak minuta prije kraja dvoboja, kojeg je Szczesny jedva zaustavio.

Aktualni prvak Juventus je kao domaćin svladao gradskog suparnika Torino sa 2:1 (1:0) golom u samoj završnici utakmice. Juventus je poveo prekrasnim pogotkom Paula Pogbe (19), na 1:1 početkom nastavka poravnao je Cesare Bovo (51), ali tri boda 'staroj dami' donio je Juan Cuadrado (90+3) minutu prije isteka sudačke nadoknade. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić ušao je u igru za Juventus u 78. minuti.