SERIE A

Brozović i dalje u kazni, hrvatski trener krivac za smjenu na vrhu!

21.09.2016 u 22:46

Nogometaši Juventusa uvjerljivo su pobijedili rezultatom 4:0 Cagliari u 5. kolu talijanske Serie A, a Mario Mandžukić i Marko Pjaca ušli su u završnici s klupe. U pobjedi 2:0 Intera kod Empolija Ivan Perišić je odigrao cijelu utakmicu, a Marcelo Brozović ponovo nije bio u sastavu, dok je Jurićeva Genoa uzela bod Napoliju i oduzela mu prvo mjesto...

U Italiji nije bilo velikih iznenađenja ove srijede u Seriji A, ali dogodila se smjena na vrhu.

Juventus je uvjerljivim trijumfom protiv Cagliarija zaboravio poraz od Intera koji se dogodio prošle nedjelje.

Allegrijeva momčad pobijedila je u 5. kolu s visokih 4:0, zahvaljujući golovima Ruganija, Higuaina i Alvesa te autogolu Ceppitellija.

Hrvatski nogometaši nisu bili u početnom sastavu. Marko Pjaca ušao je u igru u 72. minuti, dok je Mario Mandžukić na terenu zamijenio Higuaina tek u 81. minuti, no sudjelovao je kod postizanja četvrtog gola.

Inter je također trijumfirao u gostima kod Empolija. Oba pogotka u pobjedi 2:0 postigao je Icardi, a naš Ivan Perišić odigrao je svih 90 minuta, dok je Marcelo Brozović još uvijek u nemilosti trenera i nije bio ni na klupi.

Puno Hrvata bilo je na terenu u dvoboju Udinesea i Fiorentine, no niti jedan nije zabio. Perica je igrao za domaće, a Badelj, Milić i Kalinić za goste u dvoboju koji je završio 2:2.

Dobru utakmicu odigrala je ove srijede i Roma te je 4:0 svladala Crotone, uz dva pogotka Edina Džeke, a podbacio je Napoli koji je kod Jurićeve Genoe odigrao bez pogodaka. Marko Rog opet je ostao bez minutaže.

Zbog tog kiksa je Napoli izgubio vodeće mjesto na ljestvici koje je opet preuzeo Juventus, s bodom više od Sarrijeve momčadi, dok Inter, Chievo i Roma zaostaju dva.