NBA LIGA

Brooklyn Netsi opet poraženi; Bojan Bogdanović ispod svog prosjeka

06.02.2017 u 10:47

Brooklyn Netsi, u kojima ove sezone sjajno igra hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović, upisali su još jedan poraz, 12. zaredom na domaćem terenu. U nedjelju, u ranom terminu zbog Super Bowla, bolji od Brooklyn Netsa bili su Toronto Raptorsi 103:95.

Raptorse je predvodio 213 cm visoki Litavac Jonas Valančiunas sa 22 pogotka, a Kyle Lowry je upisao svoj deveti triple-double u karijeri sa 15 pogodaka, 11 skokova i 11 asistencija. Bojan Bogdanović je u 27 minuta ubacio 13 koševa, uz tri skoka i dvije asistencije, a Justin Hamilton je odigrao 18 minuta i upisao osam koševa, šest skokova, jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i dva bloka.

Brook Lopez je sa 20 pogodaka bio najbolji strijelac Brooklyna koji sada ima omjer pobjeda i poraza 9-41. Brooklyn je uspio smanjiti zaostatak od 17 koševa u zadnjoj četvrtini, ali su Raptorsi uspjeli zadržati prednost zahvaljujući Lowryju i Valanciunasu. Oklahoma City Thunder je sa 105-99 pobijedio Portland Trail Blazerse.

Portland je odigrao lošu prvu četVrtinu u kojoj je Damian Lillard bio jedini igrač koji je zabio više od dva koša, ali je onda nadigrao Thunder sa 13-3 na početku druge četvrtine. Na poluvremenu Portland prelazi u vodstvo 52-46, ali na početku zadnje četvrtine se situacija mijenja.

Show preuzima Russell Westbrook koji je u tom dijelu utakmice zabio 19 od ukupno 42 koša i tako odveo Thunder do pobjede. Kod Trail Blazersa najbolji je bio Lillard koji je utakmicu završio sa 29 koševa, sedam skokova i tri asistencije. Kako je igrao Bogdanović pogledajte OVDJE.