IZBORILI POLUFINALE

Sjajan dan za sestre Jurković te braću Sinkoviće i Lončariće

13.06.2025 u 12:41

Bionic
Reading

Braća Martin i Valent Sinković te Antun i Patrik Lončarić plasirali su se u petak u polufinale dvojca na Svjetskom veslačkom kupu koji se održava u Vareseu, a isto je uspjelo i sestrama Ivani i Josipi Jurković u ženskom dvojcu.

U prvoj utrci u disciplini dvojca bez kormilara nakon Olimpijskih igara u Parizu, Martin i Valent Sinković zauzeli su drugo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini Svjetskog kupa u Vareseu te ostvarili izravan plasman u polufinale.

U cilj su ušli s vremenom 6:29.39, odmah iza danskog dvojca, koji je bio najbrži s rezultatom 6:27.57. Prema novom sustavu natjecanja bez repesaža, dvije najbolje posade iz svake skupine izravno se plasiraju u sljedeći krug natjecanja, a preostala mjesta popunjavaju ekipe s najboljim vremenima među onima koje nisu bile prve dvije u svojoj skupini.

'Gotova je prva utrka u dvojcu nakon Olimpijskih igara. Išli smo namjerno malo opuštenije – drugi smo, ušli smo sigurno, tako da je bilo sve po planu. Uživamo, lijepo nam je!', rekao je Valent Sinković nakon prolaska u polufinale.

Martin Sinković dodao je:

'Dobra utrka, nismo išli ful jako, čuvamo nešto za polufinale i finale'.

Braća Sinković ponovno veslaju u dvojcu bez kormilara nakon što su nedavno nastupili i osvojili srebro u četvercu bez kormilara na Europskom prvenstvu u Plovdivu.

Njihovo sudjelovanje u Vareseu dio je šireg plana testiranja forme u različitim posadama tijekom postolimpijske sezone.

Polufinale je na rasporedu u subotu, 14 lipnja u 12:11, dok su A i B finala na rasporedu u nedjelju, 15. lipnja.

Sestre Jurković su nastupile prve u kvalifikacijama i u svojoj kvalifikacijskoj skupini su zauzele treće mjesto s vremenom 7:0446, dok je u toj skupini najbrža bila talijanska posada s vremenom 7:02:50.

Polufinale ženskog dvojca je na rasporedu u subotu s početkom u 11:56 sati.

Braća Patrik i Anton Lončarić su u svoj prvoj kvalifikacijskoj skupini bili najbrži s vremenom 6:28:88.