spasio ga dybala

Bosanska zvijezda zabila najbrži autogol u povijesti

26.08.2017 u 18:54

Aktualni talijanski prvak, Juventus, u drugom kolu Serie A imao je teško gostovanje kod Genove. No, ukazau se Paulo Dybala, koji je zabio tri gola i donio pobjedu Juventusu 4:2

Juventus je u subotu gostovao u Genovi kod istoimenog suparnika. Naravno, Allegrijeva je momčad i u ovaj ogled ušla kao favorit, no već na samom startu dvoboja dogodila joj se velika nezgoda.

Nakon ubačaja Pandeva s desne strane, loptu je prema sredini odbio Chiellini. Međutim, umjesto da lopta izađe van 16-erca, pogodila je BiH reprezentativca Miralema Pjanića, koji se vratio pomoći obrani i od njega se odbila u gol.

I to već u 17. sekundi dvoboja, čime je Pjanić ušao u neslavnu knjigu rekorda s najbržim autogolm u povijesti nogometa.

U sedmoj minuti Galabinov je povećao prednost Genoe na 2:0, ali je Dybala golom u 14. minuti, na asistenciju nesretnog Pjanića, smanjio na 2: 1 i vratio nadu Juventusu u preokret.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Mandžukić je izborio penal, a Dybala zabio za 2:2.

U drugom dijelu Mandžukić je još jednom dao veliki doprinos svojoj momčadi, te je u 62. minuti upisao asistenciju Cuadradu koji je zabio za vodstvo Juventusa 3:2.

U asmoj završnici dvoboja, Dybala je zabio još jedan, svoj treći pogodak, za pobjedu Juventusa 4:2.