nba liga

Bojana Bogdanovića šut ne služi, zato je asistirao za pobjedu svojih Pacersa

03.11.2018 u 10:54

Košarkaši Indiana Pacersa ostvarili su šestu pobjedu u svom devetom ovosezonskom susretu u NBA ligi svladavši u dramatičnoj završnici domaće Chicago Bullse sa 107:105, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović bio je asistent za, pokazat će se, pobjednički ubačaj Darrena Collisona 17.8 sekundi prije kraja...

U posljednjih pola minute ušlo se s rezultatom 105:105, a napad su imali Pacersi. Njihov najbolji igrač Victor Oladipo dodao je loptu Bojanu Bogdanoviću koji se nalazio na šutu za tricu, a kada su prema njemu krenula dva igrača Bullsa naš je igrač proslijedio loptu u kut igrališta do Collisona koji je pogodio za vodstvo 107:105.

Bullsi su u svom posljednjem napadu imali čak tri pokušaja za poravnanje ili preokret, ali prvo je LaVine promašio za dva, pa je Holiday promašio tricu da bi na kraju Turner blokirao očajnički pokušaj Blakeneya s istekom vremena.

Bogdanović je na terenu proveo 27 minuta i to mu je bila jedina asistencija u utakmici koju je završio s osam koševa (šut za dva 1-4, trica 2-3) i dva skoka.

Pacerse je do pobjede predvodio Oladipo s 25 koševa i 14 skokova, Miles Turner je dodao 18 koševa i čak šest blokada, dok su Antonio Blakeney s 22 i Zach LaVine s 20 koševa predvodili Bullse.

Mario Hezonja je dobio samo devet minuta u 118:106 pobjedi New York Knicksa na gostovanju kod Dallas Mavericksa, ali tu skromnu minutažu iskoristio je za 11 koševa (šut za dva 4-5, trica 1-2, slobodna bacanja 0-1), sve u drugoj četvrtini, uz jedan skok. Hezonja je bio član raspoložene klupe Knicksa koja je postigla čak 65 koševa, a dio nje je bio i najefikasniji igrač momčadi iz New Yorka Allonzo Trier koji je postigao 23 koša. Isti je učinak kod Mavsa, koji su izgubili šestu utakmicu zaredom, imao Dennis Smith mlađi.

Prvaci Golden State Warriorsi ostvarili su sedmu uzastopnu pobjedu svladavši u svojoj dvorani Minnesota Timberwolvese sa 116:99 prvenstveno sjajno odigranom četvrtom četvrtinom koju su dobili sa 33:12. Kevin Durant predvodio je Warriorse s 33 koša i 13 skokova, Stephen Curry je dodao 28 koševa, 9 skokova i 7 asistencija, a blizu 'triple-double' učinka bio je Draymond Green s po 9 koševa i skokova te 11 asistencija. Kod Wolvesa najefikasniji su bili Andrew Wiggins s 22 i Jimmy Butler s 21 košem, dok je junak posljednje pobjede Derrick Rose, koji je prije dva dana postigao 50 koševa, zbog ozljede gležnja igrao samo četiri minute i postigao tri koša.