ZUBAC SE NIJE NAIGRAO

Bojan Bogdanović ubacio 19 koševa, Nowitzki koban za Wizardse

16.03.2017 u 10:22

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović, nakon turneje od pet gostujućih utakmica, zaigrao je ponovno pred navijačima Washington Wizardsa. No, bolji od njih 112:107 bili su Dallas Mavericksi predvođeni sjajnim Dirkom Nowitzkim koji je ubacio 20 koševa

Hrvatski reprezentativac na parketu je proveo 24 minute igre, a utakmicu je završio sa 19 koševa (šut iz igre 4-5, slobodna bacanja 8-9), a usto je ostvario tri asistencije i skok. Treba reći kako su Wizardsi u drugom poluvremenu imali 12 koševa prednosti, ali je Dallas posljednju četvrtinu dobio 39:27 što samo govori koliko je bila loša obrana domaćih. Dallas je  zahvaljujući seriji od 13:0 u zadnjoj četvrtini došao do prednosti koju do kraja nije ispuštao...

Kod Wizardsa najbolji su bili playmaker John Wall sa 26 koševa i 11 asistencija te Bradley Beal sa 24 koša i pet asistencija. Kod Dallasa su najbolji bili Harrison Barnes sa 22 koš te njemački veteran Dirk Nowitzki sa 20 koševa uključujući i važnu tricu u završnici.

Od ostalih utakmica svakako treba izdvojiti 17. triple-double sezone Jamesa Hardena (18 koševa, 12 skokova i 13 asistencija) u pobjedi Houston Rocketsa 139:100 nad pomlađenim Los Angeles Lakersima. Mladi hrvatski centar Ivica Zubac je igrao je svega 10 minute i ubacio dva koša uz dva skoka i dvije asistencije. (rano je napravio četiri osobne pogreške). Tako je nakon sjajne utakmice protiv Denvera kada je upisao 25 koševa i 11 skokova mladi Čitlučanin - razočarao.

Najbolji kod Houstona bio je Lou Williams koji je utakmicu završio sa 30 koševa (ubacio je čak sedam trica). Julius Randle je zabio 32 koša za Lakerse uz osam skokova.