SAMO DA POTRAJE...

Bojan Bogdanović nastavio svoj NBA mjesec iz snova

23.03.2016 u 10:15

Najbolji hrvatski košarkaš je nastavio s vrlo dobrim izdanjima u NBA ligi

Bojan Bogdanović je protiv Charlotte Hornetsa prvi koš iz igre postigao tek u 35. minuti te u posljednjoj četvrtini ubacio 14 od svojih 20 poena, ali košarkaši Brooklyna nisu uspjeli preokrenuti rezultat te su gosti na kraju slavili sa 105-100.

Večer prije nego što su stigli u Brooklyn, Hornetsi su na svom parketu zaostatak od 23 koša u dvoboju sa San Antoniom pretvorili u pobjedu, ponajviše zahvaljujući Jeremyju Linu koji je u tom dvoboju ubacio 29 koševa. Večer poslije Lin se zaustavio na 21 košu. Nicolas Batum je ubacio 23 poena, što se uz 14 koševa novaka Franka Kaminskog i razigravača Kembe Walkera pokazalo dovoljnim za važnu gostujuću pobjedu kojom se Charlotte po učinku izjednačio s Atlantom (41-30), uz minimalan zaostatak za Miamijem (41-29), u borbi za naslov u Jugoistočnoj diviziji, koji donosi mjesto trećeg nositelja u doigravanju.

Gosti su većim dijelom utakmice vodili, imali čak i 17 koševa prednosti u trećoj četvrtini (57-40), ali su Netsi već do ulaska u posljednju dionicu taj zaostatak sveli na tri poena (67-64). Bojan Bogdanović je do 35. minute utakmice bio prilično samozatajan, ubacio je tek dva slobodna bacanja, da bi se s prvom pogođenom tricom pretvorio u motor koji je pokrenuo Brooklyn prema mogućem preokretu.

U posljednjoj četvrtini Bogdanović je ubacio 14 koševa, a njegovom je tricom i polaganjem domaća momčad stigla na koš zaostatka (97-98) 50 sekundi prije kraja. Nakon dva pogođena bacanja Walkera Bogdanovićeva trica za izjednačenje ostala je na obruču, čime je propala posljednja prilika za preokret. Gosti su pogodili sedam od osam slobodnih bacanja u posljednjih 40 sekundi i stigli do vrijedne pobjede.

Hrvatski reprezentativac je utakmicu završio s 20 koševa (šut 4/8, slobodna bacanja 9/9) i tri skoka. Od Bogdanovićevih suigrača bolji učinak imali su centar Brook Lopez s 29 koševa, devet skokova i šest asistencija, te vrlo raspoloženi Sean Kilpatrick s 25 poena (šut 9/12). Navijače Brooklyna razveselio je i povratak novaka Rondaea Hollis-Jeffersona koji je odigrao prve minute nakon teške ozljede skočnog zgloba zarađene 4. prosinca prošle godine te završio dvoboj s pet koševa, tri skoka i dvije asistencije za 15 i pol minuta.

Bojan je ovim učinkom samo nastavio svoj sjajan niz u ožujku. Ovo mu je bila deveta utakmica ovoga mjeseca u kojemu ima prosjek od 19.7 koševa, 4.3 skoka i 2.8 dodavanja. Završava sezonu u velikom stilu, nadajmo se da će sjajnu formu uspjeti zadržati i do kvalifikacijskog turnira za Rio s reprezentacijom.

Dinamični razigravač Oklahoma City Thundera Russell Westbrook bio je najzaslužniji za domaću pobjedu svoje momčadi nad Houstonom 111-107, u kojoj je ubacio 21 koš uz 15 asistencija i 13 skokova, ostvarivši svoj 15. 'triple-double' učinak u ovoj sezoni.

Jedini košarkaš koji Westbrooka prati u toj kategoriji ove sezone je Draymond Green iz vodećeg Golden Statea koji je 11. puta imao tri dvoznamenkasta broja u spomenutim statističkim kategorijama. Bio je to Westbrookov 34. 'triple-double' u karijeri, a koliko je dominantan u ovoj sezoni najbolje pokazuje podatak da je legendarni Magic Johnson posljednji igrač koji je imao više 'triple-double' utakmica u sezoni od njega. Johnson se u sezoni 1988/89. zaustavio na 17 pa ga Westbrook još ima priliku prestići, a već je dostigao Michaela Jordana koji je u spomenutoj sezoni imao 15 'triple-double' učinaka.

'Blagoslov je kad vas netko spominje u istom kontekstu s tim momcima. To su ljudi iz Kuće slavnih. Moj je posao pomoći momčadi da pobjeđuje i da pokušamo osvojiti naslov,' rekao je Westbrook čiji je doprinos, posebno onaj skakački, nahvalio Kevin Durant koji je Houstonu ubacio 23 koša.

'Kad ovako skače, bolja smo momčad. Koševima i asistencijama se može mjeriti s najboljima, ali njegovi skokovi su dodana vrijednost,' istaknuo je Durant.

James Harden je predvodio Rocketse s 24 koša i 16 asistencija, pogodio je i tricu 13 sekundi prije kraja, kojom se Houston primakao na poena zaostatka (107-108), ali je i sedam sekundi prija kraja izgubio loptu, nakon čega je Westbrook s dva pogođena bacanja zaključio priču.

Pobjedom u New Orleansu 113-99 košarkaši Miamija izbili su na vrhJugoistočne divizije, jer imaju utakmicu manje i poraz manje od Atlante iCharlottea. Dwyane je s 25 koševa bio prvi strijelac Heata, ali sjsjanje bio učinak centra Hassana Whitesidea koji je uz samo jedan promašajubacio 24 poena, imao 14 skokova i tri blokade. Slovenac Goran Dragić jeuz 21 koš, imao osam skokova i podijelio pet asistencija. Pelicanse je s24 koša predvodio Jrue Holiday.

Los Angeles Lakersi su stiglitek do 15. pobjede u sezoni, ali su Staples Centeru skinuli još jedanveliki 'skalp'. Pobijedili su Memphis sa 107-100. Kobe Bryant je ubacio20 koševa, Jordan Clarkson 22, ali najveći je doprinos za pobjedu imaoJulius Randle s 13 koševa, 14 skokova i pet asistencija. Kod gostiju seistaknuo Tony Allen koji je iz igre gađao perfektnih 12/12 za 27 koševa,čemu je dodao pet asistencija i četiri skoka.

12. New Orleans 70 26 44
13. Minnesota 70 22 48