NBA LIGA

Bogdanović s 23 koša sredio Lakerse, Šarić i Rudež slabi, a Hezonja na klupi...

15.12.2016 u 09:21

Brooklyn Netse je do šeste ovosezonske pobjede vodio Bojan Bogdanović. Babo je LA Lakersima za 29 minuta na parketu zabio 23 koša, uz četiri skoka i asistenciju...

Hrvatski reprezentativac bio je najraspoloženiji košarkaš u pobjedi Brooklyna protiv LA Lakersa 107:97. Netsi su gubili 92:91 nešto više od sedam i pol minuta do kraja, ali onda su čvrstom obranom ograničili Lakerse na samo pet koševa... I dok su imali postotak šuta iz igre 38,4 posto cijelu večer, u zadnjoj četvrtini, koja je odlučila utakmicu, imali su čak 52,4 posto.

Osim u zadnjoj četvrtini, Brooklyn je odigrao sjajnu drugu četvrtinu ograničivši Lakerse na samo 13 koševa. Brooklyn je na poluvremenu vodio 52:43, ali su se Lakersi vratili u igru u trećoj četvrtini i na početku zadnjeg dijela utakmice imali su prednost od jednog koša (76:75).

Osim našeg Bojana Bogdanovića (23 koša, četiri skoka, asistencija), Brooklyn su do pobjede odveli Sean Kilpatrick s 22 koša te Brook Lopez s 20 koševa i sedam skokova. Kod Lakersa najbolji je bio Lou Williams sa 16 koševa, Nick Young upisao je 14 koševa, a Ivica Zubac nije bio u momčadi. Spomenimo kako je Bogdanoviću ovo bila šesta utakmica ove sezone da je zabio 20 ili više koševa, ali prva pred domaćim navijačima!

Philadelphia 76ersi Darija Šarića opet su ostali bez pobjede. Sinoć su ih 123:114 pobijedili Toronto Raptorsi. Šarić je imao skromnu večer - u 13 minuta zabio je dva koša i ugrabio šest skokova. Bio je to 18. poraz Sixersa ove sezone... Raptorse je predvodio DeMar DeRozan s 31 košem, a Kyle Lowry je ubacio 20 koševa. Najučinkovitiji kod Philadelphije su bili Robert Covington s 26 koševa, a Jahlil Okafor dodao je 17 koševa.

Orlando Magic je izgubio od Los Angeles Clippersa 108:113, a Damjan Rudež je odigrao pet minuta i u tom je vremenu ubacio tri koša uz dva skoka i asistenciju. Mario Hezonja nije igrao za Orlando... Magic je predvodio Aaron Gordon s 33 koša, što mu je najbolji učinak u karijeri. Austin Rivers je bio najbolji strijelac Clippersa s 25 koševa, a slijedili su ga Blake Griffin s 23 i DeAndre Jordan s 22.

Aktualni NBA prvaci Cleveland Cavaliersi protiv Memphis Grizzliesa su istrčali bez svojih zvijezda LeBrona Jamesa, Kevina Lovea i KyriejaIrvinga. Očekivano su poraženi - u Memphisu su Grizzliesi slavili 93:88.

Houston Rocketsi bili su uvjerljivi protiv Sacramento Kingsa 132:98. James Harden ostvario je triple-double, 15 koševa, 11 skokova i 14 asistencija. Peti mu je to triple-double ove sezone i ukupno 14. u karijeri. Rocketsi su gađali trice sjajnih 22-42 i produljili seriju nepobjedivosti na osam utakmica, što je trenutačno najdulji takav niz u cijeloj ligi.