OSTALI U DRUGOJ LIGI

Blanka uvjerljiva, Hrvatska na kraju šesta

21.06.2009 u 19:44

Hrvatska atletska reprezentacija osvojila je šesto mjesto u Drugoj ligi ekipnog prvenstvu Europe od osam reprezentacija koliko je nastupilo u Banskoj Bystrici

Kako u viši rang natjecanja vode samo prva dva mjesta, a u niži rang natjecanja posljednja dva mjesta, Hrvatska će i iduće godine nastupati u drugom razredu natjecanja koje se do sada zvalo Kup Europe. Prva dva mjesta osvojile su Litva i Irska, dok su u treći razred ispale Bugarska i Cipar.

Posljednjeg dana natjecanja nastupila je i najbolja hrvatska atletičarka Blanka Vlašić koja je bez većih problema slavila u skoku u vis. Blanka je pobijedila preskočivši 204 centimetara, čak 14 centimetara više od drugoplasirane Bugarke Veneline Veneve (190), dok je treća bila Litvanka Karina Vnuikova (181).

Blanka je 204 cm preskočila iz trećeg pokušaja, a okušala se i na visini od 208 cm, no nije uspjela.

Pobijedio je i Jurica Grabušić na 110 metara s preponama istrčavši rezultat 13.69. Štafeta 4x400 metara bila je druga (3:12.38), Slavko Perković je na 3km bio treći (8:26.69), Ivan Pucelj je u troskoku zauzeo šesto mjesto s rezultatom 14.82, treću poziciju zauzeo je i Martin Marić u bacanju diska (57.99), Goran Vuković je u bacanju koplja bio peti (63.80), a Hrvoje Udiljak je bio sedmi na 200 metara (21.73).

Kod djevojaka Marina Banović je osvojila šesto mjesto na 200 metara (24.58), Antonija Žalac je bila posljednja, osma na 1.500 metara (4:37.72), Arna Erega je bila peta na 100 metara s preponama (13.84), Dragica Slišković je bila osma u bacanju kugle (11.24), a Sanja Gavrilović je osvojila četvrto mjesto u bacanju kladiva (53.40). Štafeta 4x400 metara bila je druga.