ep, nizozemska

Bivši hrvatski izbornik i trener Futsal Dinama bio je na korak do velike sportske senzacije

31.01.2022 u 20:13

Branitelj naslova Portugal prvi je polufinalist Europskog prvenstva u futsalu, koje se održava u Nizozemskoj.

Portugalci su u prvom četvrtfinalu teškom mukom s 3:2 eliminirali debitante Fince, koje vodi bivši hrvatski izbornik i trener Futsal Dinama Mićo Martić. Portugalci su u dvorani Ziggo Domeu u Amsterdamu poveli u četvrtoj minuti kada je zabio Afonso Jesus, a iznenađenje turnira Finci su izjednačili u desetoj minuti golom Miikea Hosije. Pet minuta kasnije Portugalci su ponovno poveli novim golom Afonsa Jesusa.

U drugom poluvremenu hrabri Finci dolaze do novog izjednačenja u 27. minuti, strijelac je bio Panu Autio, a tri minute kasnije novo vodstvo i pobjedu Portugalaca izborio je Miguel Angelo.

U utorak igraju Rusija - Gruzija i Slovačka - Španjolska. Rusi su bili europski prvaci 1999., Gruzijci i Slovaci su debitanti, a Španjolci su bili prvaci Starog kontinenta 1996., 2001., 2005., 2007., 2010., 2012. i 2016. godine.

Polufinala su 4. veljače, a finale i meč za treće mjesto 6. veljače.