liga nacija

BiH priredila iznenađenje u Firenci: Edin Džeko prekinuo je pobjednički niz Italije i njezina izbornika Roberta Mancinija

04.09.2020 u 23:09

U utakmici najjače Lige A Lige nacija Italija i BiH su u Firenci odigrali 1:1, dok je Nizozemska kod kuće slavila protiv Poljske s 1:0

BiH je u Firenci okončala briljantan učinak novoga izbornika Roberta Mancinija od 11 pobjeda iz isto toliko utakmica. Napadač Rome Edin Džeko doveo je BiH u vodstvo u 57. minuti nakon kornera, a Talijane je poraza spasio Sensi (67).

Pogodak Stevena Bergwijna u 61. minuti donio je pobjedu Nizozemskoj protiv Poljske na Johan Cruyff Areni u Amsterdamu.

Nizozemci su prošlogodišnji finalisti Lige nacija, a vodio ih je Dwight Lodeweges, koji je zamijenio Ronalda Koemana nakon odlaska u Barcelonu.

U dvobojima Lige B Austrija je slavila kod Norveške (2:1), a Češka u susjedskom obračunu protiv Slovačke (1:3). Rumunjska je odigrala kod kuće samo 1:1, iako je veći dio utakmice imala igrača više, a Škotska i Izrael su odigrali 1:1. Domaćine je u vodstvo iz penala doveo Ryan Christie, a u drugom dijelu je izjednačio Eran Zahavi.

U ligi C Litva je doma izgubila od Kazahstana s 0:2, a istim rezultatom je Albanija u Minsku svladala Bjelorusiju.