NOĆNA MORA ZA SUSJEDE

BiH doživjela debakl u Luksemburgu, njezini navijači izazvali prekid

16.11.2023 u 22:52

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 9. kolu skupine J kvalifikacija za Europsko prvenstvo izgubila u Luksemburgu 4:1, upisala šesti poraz u skupini i ostala na predzadnjem mjestu

Luksemburg je deklasirao Bosnu i Hercegovinu sa 4-1 međutim više nema izgleda za plasman na EURO. Mathias Olsen (6), Gerson Rodrigues (30-11m), Nihad Mujakić (55-ag) i Gerson Rodrigues (90+5) su zabili golove za Luksemburg, dok je strijelac za goste bio Renato Gojković u trećoj minuti nadoknade.

Ogorčeni lošim vođenjem FSBiH i katastrofalnim rezultatima u kvalifikacijama navijači BiH ubacili su na travnjak baklje i skandirali "Savez napolje!", a sudac je na par minuta prekinuo utakmicu.

Luksemburg - BiH Izvor: Profimedia / Autor: Sebastian Bach / imago sportfotodienst / Profimedia

Slovačka je postala jedanaesta reprezentacija koja je osigurala EP nakon Engleske, Francuske, Španjolske, Belgije, Portugala, Turske, Škotske, Mađarske, Austrije i domaćina Njemačke. Do sada je dva puta sudjelovala na europskim smotrama, 2016. je ispala u osmini finala, a 2020. nije prošla skupinu.

Slovaci su uvjerljivo slavili sa 4-2 otklonivši svaku dvojbu. Međutim, počelo je loše za domaćine. Orri Oskarsson je doveo Island u vodstvo u 17. minuti, no domaćin je do kraja poluvremena okrenuo rezultat golovima Jurja Kucke (30) i Ondreja Dude (36-11m). U drugom poluvremenu Slovaci su zabili još dva gola, a oba je postigao Lukaš Haraslin (47, 55). U završnici susreta Andri Gudjohnsen je postavio konačnih 4-2.

U drugom susretu iz ove skupine Portugal je na gostovanju pobijedio Lihtenštajn sa 2-0 upisavši i devetu pobjedu. Portugal je uz Francusku, koja ima maksimalnih šest pobjeda u B skupini, jedina reprezentacija u kvalifikacija s maksimalnim učinkom. Pobjedu domaćinima donijeli su Cristiano Ronaldo (47) i Joao Cancelo (57).

Portugal vodi na vrhu ljestvice sa 27 bodova, Slovačka je druga sa 19 bodova, Luksemburg na trećem mjestu ima 14 bodova, a zatim slijede BiH s devet bodova i Lihtenštajn bez bodova.

U skupini G je Crna Gora pobijedila Litvu sa 2-0 produživši nadu za plasman na EURO.

Golove su zabili Edvin Kuč (3) i Stevan Jovetić (48).

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'

SKUPINA A

• Cipar - Španjolska 1-3 (Pileas 75 / Yamal 5, Oyarzabal 24, Joselu 28)
  • Gruzija - Škotska 2-2 (Kvaratškelia 15, 57 / McTominay 49, 90+3)

SKUPINA F

• Azerbajdžan - Švedska 3-0 (Mahmudov 3, 89, Dadasov 6)
  • Estonija - Austrija 0-2 (Laimer 26, Lienhart 40)

SKUPINA G

• Bugarska - Mađarska 2-2 (Delev 24, Despodov 79-11m / Adam 10, Petkov 90+7-ag)
  • Crna Gora - Litva 2-0 (Kuč 3, Jovetić 48)

SKUPINA J

• Lihtenštajn - Portugal 0-2 (Ronaldo 47, Cancelo 57)
  • Slovačka - Island 4-2 (Kucka 30, Duda 36-11m, Haraslin 47, 55 / Oskarsson 17, Gudjohnsen 74)
  • Luksemburg - BiH 4-1 (Olsen 6, Rodrigues 30-11m, 90+5, Mujakić ag-55 / Gojković 90+3)