PREMIERSHIP

Berbatov i Van der Vaart junaci Uniteda i Spursa

26.12.2010 u 19:36

U utakmicama 19. kola Premiershipa nastupila su i četvorica hrvatskig igrača. Luka Modrić igrao je do četvrte minute sudačke nadoknade, a umjesto njega ušao je Vedran Ćorluka. Igrali su još i Nikola Kalinić te Ivan Klasnić, dok je Niko Kranjčar svoju priliku čekao na klupi. Pletikosa je pak sjedio na tribinama

U posljednjem dvoboju 19. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham Hotspur je kao gost u Birminghamu svladao Aston Villu sa 2:1 (1:0), a u pobjedi londonske momčadi Luka Modrić je igrao do četvrte minute sudačke nadoknade kada ga je zamijenio Vedran Ćorluka.

Oba pogotka za Tottenham postigao je Rafael van der Vaart (23, 67), a na konačnih 1:2 smanjio je Marc Albrighton (82). Niko Kranjčar ostao je na klupi Tottenhama, dok Stipe Pletikosa nije bio među kandidatima za nastup.

Hrvatski reprezentativni napadač Nikola Kalinić odigrao je svih 90 minuta za Blackburn Roverse koji su u susretu 19. kola engleskog prvenstva izgubili na svom Ewood Parku od Stoke Cityja sa 0:2 (0:0). Strijelci za Stoke bili su Huth (51) i Wilson (90+3). Blackburn se trenutačno nalazi na 13. mjestu ljestvice sa 22 boda, dok je Stoke ovom pobjedom stigao na osmo mjesto sa 24.

Ivan Klasnić igrao je za Bolton Wandererse od 80. minute u 2:0 (1:0) domaćoj pobjedi protiv West Bromwich Albiona. Pogotke za Bolton postigli su Taylor (40) i Elmander (86).

Bolton je trenutačno peti na ljestvici sa 29 bodova, dok je WBA 12. sa 22 boda. Manchester United zadržao je prvo mjesto 2:0 (1:0) domaćom pobjedom protiv Sunderlanda, a golove je postigao Berbatov (5, 57). Drugi s dva boda manje, ali i dvije utakmice više od Uniteda je Manchester City koji je kao gost svladao Newcastle United sa 3:1 (2:0).

City je do vodstva od 2:0 stigao na samom početku susreta preko Barryja (2) i Teveza (5), na 1:2 smanjio je Carroll (72), da bi Tevez (81) u završnici postavio konačan rezultat.

REZULTATI 19. KOLA:
Fulham - West Ham United 1:3 (A. Hughes 11 / C. Cole 37, 73, Piquionne 45+1)
Manchester United - Sunderland 2:0 (Berbatov 5, 57)
Blackburn Rovers - Stoke City 0:2 (Huth 51, Wilson 90+3)
Bolton Wanderers - West Bromwich Albion 2:0 (Taylor 40, Elmander 86)
Newcastle United - Manchester City 1:3 (Carroll 72 / Barry 2, Tevez 5, 81)

Wolverhampton Wanderers - Wigan Athletic 1:2 (Fletcher 87 / Rodallega 9, Cleverley 20)