ZA PRIMJER DRUGIMA

Benitezu za divljaštvo najblaža moguća kazna?!

09.05.2012 u 14:30

Disciplinska komisija Španjolskog nogometnog saveza (RFEF) kaznila je nogometaša Granade Danija Beniteza s tri mjeseca zabrane nastupa zbog gađanja suca Closa Gomeza bocom

Benitez je zadobio najmanju moguću kaznu predviđenu za incident tog tipa prema članku 99.1 disciplinskog kodeksa ponašanja pri RFEF-u. Ona će biti odslužena u natjecateljskom periodu koji započinje od danas. To znači da vezni igrač Granade neće imati pravo nastupa sve do kraja studenog ove godine.

Podsjećamo, Benitez je bočicu energetskog pića Powerade u lice sucu Gomezu bacio po završetku prošlosubotnje utakmice 37. kola španjolskog nogometnog prvenstva između Granade i Real Madrida koja je završila 2:1 pobjedom 'kraljevskog kluba'.

Iako je Granada vodila još od 5. minute golom Jare, Real je u samoj završnici golom Ronalda (iz jedanaesterca) u 81. i autogolom Cortesa u drugoj minuti sudačke nadoknade, došao do, po njih rezultatski nevažne pobjede, budući da su već ranije i matematički osigurali naslov.