BUNDESLIGA

Bayernova muka kod HSV-a; gdje je nestao Halilović?

24.09.2016 u 22:30

U petom kolu njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je nastavio sa stopostotnim učinkom, ali nije došao lako do nove pobjede u prvenstvu

Njemački prvak mučio se u Hamburgu, borbeni domaćin držao je bod sve do 89. minute, a tada je mrežu HSV zatresao Kimmich poslije asistencije Riberyja.

Alena Halilovića, na iznenađenje njemačkih medija, nije bilo u sastavu domaće momčadi.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u subotu je na svom terenu protiv Herthe odigrao 3:3, a hrvatski napadač Ante Rebić bio je asistent za treći gol Eintrachta u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Bila je to utakmica puna obrata. Hertha je povela 19. minuti golom reprezentativca BiH Vedada Ibiševića, da bi na poluvrijeme Eintracht otišao sa prednošću 2:1. U nastavku opet preokret, pogocima Ibiševića (58) i Essweina (65) Hertha opet vodi, sa 3:2. No, u drugoj minuti sudačke nadoknade Michael Hector je na dodavanje Rebića poravnao na 3:3.

Prošle sezone Niko Kovač je uspio spasiti Eintracht od ispadanja, a sada je peti sa 10 bodova.

Mainz je poražen od Bayer Leverkusena sa 2:3, a trostrukli strijelac za goste bio je Javier Hernandez "Chicharito" (32, 66, 90+2).

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 5. kola Bundeslige Werder je kod kuće svladao Wolfsburg sa 2:1, i tako je momčad iz Bremena upisala prve bodove ove sezone.

Wolfsburg je poveo autogolom Roberta Bauera u 69. minuti, a preokret i pobjedu Werderu donijeli su u samoj završnici utakmice Lennart Thy (86) i Theodor Gebre Selassie (90+1). Hrvatski napadač Josip Brekalo nije bio u postavi "vukova".