BUNDESLIGA

Bayern samo šest dana nakon što je maknuo Niku Kovača u velikom derbiju totalno razbio Borussiju

09.11.2019 u 20:38

U velikom derbiju Bundeslige Bayern je u Münchenu deklasirao Borussiju Dortmund s 4:0 i došao na treće mjesto ljestvice

Bavarci su potpuno zasluženo slavili u derbiju, te šest dana nakon što su smijenili Niku Kovača i pod privremenim trenerom Hansijem Flickom Bayern je nanizao pobjede protiv Olympiacosa (2:0) i Borussije Dortmund (4:0).

Pred prepunom Allianz Arenom Bayern je došao u vodstvo u 16. minuti kada vratar gostiju nije uspio ukrotiti udarac Lewandowskog.

U 47. minuti nakon protunapada u strijelce se upisao Gnabry, a Lewandowski je do drugoga gola došao u 76. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je ušao u igru u 75. minuti, a pet minuta kasnije nakon njegova prodora i dodavanja branič Borussije Hummels je nesretno pogodio vlastitu mrežu.

• +7
Bundesliga, Bayern – Borussia D. Izvor: EPA / Autor: LUKAS BARTH-TUTTAS

Nogometaši RB Leipziga slavili su u 11. kolu Bundeslige u gostima kod Herthe u Berlinu s 4:2 i probili se na drugo mjesto ljestvice.

Bila je to golijada na Olimpijskom stadionu u kojoj su tri gola pala u zadnjih pet minuta, a Timo Werner je s dva gola odveo momčad iz Istočne Njemačke do trijumfa i drugog mjesta na ljestvici sa bodom manje od vodeće Borussije (M).

Augsburg je slavio s 1:0 kod 'fenjeraša' Paderborna golom Maxa (41), a hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu za goste.U kolu prepunom gostujućih pobjeda Union Berlin je pobijedio kod Mainza s 3:2, a jedini bod za domaće klubove osvojio je Schalke u Gelsenkirchenu protiv Fortune (3:3).