GOL PO UTAKMICI

Bayern opet lakoćom, Olić nastavio seriju

19.12.2009 u 18:25

Bayern je dočekao Herthu i upisao šestu pobjedu u nizu. Nakon uvjerljivih 5:2 Bavarci su održali korak s rezultatski također uspješnim dvojcem na vrhu Bundeslige

Bayern, za koji su i Olić i Pranjić počeli u prvih 11, dvoboj je riješio već u prvom poluvremenu. Na temperaturi od -10 Celzijevih stupnjeva gledatelje je malo zagrijao Van Buyten u 13. minuti, a od 31. do 33. minute golovima Gomeza i Robbena neizvjesnost je nestala. Müller je zabio za 4:0, a nakon gola utjehe Ramosa u 77. minuti ljevicom sa 13 metara zabio je i Ivica Olić.

Za konačnih 5:2 zabio je Raffael u zadnjoj minuti. Olić, koji je izišao u 80. minuti, je tako zabio svoj šesti gol u zadnjih šest utakmica. Pranjić je na terenu ostao do kraja.

Bayer je u Leverkusenu preokrenuo zaostatak od 1:2 protiv Borussije M. i golom Kroosa osigurao tri boda koja su ih vratila na vrh ljestvice sa 35 bodova. Bod manje ima Schalke, a Bayern je na 33. Borussia Dortmund je svladala Freiburg sa 1:0 i zasjela na četvrto mjesto sa 30 bodova.