BUNDESLIGA I SERIE A

Bayern i Milan u polufinalu Kupova

26.01.2011 u 22:38

Nakon što je to Schalkeu uspjelo u utorak, plasman u polufinale njemačkog nogometnog kupa u srijedu su izborili Bayern, te drugoligaši Energie Cottbus i MSV Duisburg.

Bayern je na gostovanju bez većih problema pobijedio drugoligaša Alemanniu Aachen 4:0, a golove su zabili Gomez (26), Muller (75, 80) i Robben (88). Ivica Olić je i dalje izvan stroja zbog ozljede, dok je Danijel Pranjić odigrao cijeli susret.

Energie Cottbus je pobijedio Hoffenheim 1:0, a pogodak odluke zabio je Shao Jiayi u 84. minuti. Hrvatski nogometaš Josip Šimunić nije nastupio za goste.

Duisburg je slavio protiv Kaiserslauterna 2:0, a strijelci su bili Branimir Bajić (35) i Goran Sukalo (58). Ivica Banović je odigrao cijeli susret za Duisburg, dok su Srđan Lakić i Ivo Iličević odradili svih 90 minuta za goste.

REZULTATI:

Alemannia Aachen - Bayern Munich 0:1 (Gomez 26, Muller 75,80, Robben 88)

Energie Cottbus (II) - Hoffenheim 1:0 (Shao Jiayi 84)

Duisburg (II) - Kaiserslautern 2:0 (Bajić 35, Sukalo 58)

Igrano u utorak:

Schalke 04 - Nurnberg 3:2(Gavranović 14, Rakitić 58, Draxler 119 / Schieber 4,31)

U susretu četvrtfinala talijanskog nogometnog Kupa Milan je na gostovanju pobijedio Sampdoriju 2:1.

Milan je poveo golovima Pata u 17. i 22. minuti, a nadu domaćinu donio je Guberti u 51. minuti. U nastavku utakmice 'Sampa' je imala nekoliko prilika za izjednačenje, no nije uspjela svladati mrežu "Rossonera".

U polufinale se plasirao i Palermo koji je utorak pobijedio Parmu 5:4 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je utakmica završila bez golova.