EUFORIJA U MÜNCHENU

Bavarci otkrili koji su razlozi nevjerojatnog trijumfa

24.04.2013 u 08:33

Sasvim očekivano, velika je euforija zavladala u redovima Bayerna nakon velike pobjede 4:0 u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka protiv Barcelone

Allianz Arena je gorjela nakon 90 minuta tijekom kojih je Thomas Müller smjestio dvije, a Mario Gomez i Arjen Robben jednu loptu u Barceloninu mrežu. Čudesna ovosezonska dominacija Bayerna u svim natjecanjima nastavila se tako i u sudaru protiv najmoćnije svjetske momčadi u posljednjih deset godina.

Sve golove s utakmice Bayern - Barcelona pogledajte OVDJE.

'Naravno da smo svi sretni zbog pobjede, osobito zbog tolike razlike, ali znamo da je pred nama još 90 minuta u Španjolskoj,' umjeren je na početku bio trener Bayerna Jupp Heynckes, ali je nakon toga s pravom i pun ponosa priznao:

'Mislim da cijele sezone igramo izvanredan nogomet. Nakon dvije godine bez trofeja, glad za uspjehom je golema. Trka i borbenost su u večerašnjoj utakmici bili za plus pet.'

Izvršni predsjednik Bayerna Karl-Heinz Rummenigge je bio izvan sebe od sreće:

'Momčad je odigrala fantastično. Ovakvu večer nisam nikad doživio i još dugo neću. Pobijediti s 4:0 protiv najbolje momčadi na svijetu, to je poput sna.'

Dvostruki strijelac Müller slavodobitno se osvrnuo na česte zločeste komentare kako nema dovoljno tehničke kvalitete da bi igrao u bavarskom divu.

'Nikad neću predriblati četvoricu igrača, ali sam dovoljno dobar da u svakoj utakmici pretrčim 13 kilometara. I večeras sam dao svoj doprinos, naravno bilo je vrlo dobro. Ovo je rezultat iz snova, ali često smo mogli vidjeti kakvu energiju ima Camp Nou.'

I počasni predsjednik Bayerna, legendarni Franz Beckenbauer, spominjao je snove:

'Ni u najluđim snovima nismo mogli očekivati ovakav rezultat. Vjerujem da postoji dobra šansa za njemački finale.'

Prvi gol Bayerna

Svoje viđenje velike pobjede dao je i kapetan Bayerna Philipp Lahm.

'Mogu li objasniti što se dogodilo? Naravno da mogu. Bayern je sposoban pobijediti svakog suparnika. Dobro je poznato da Barcelona ima problema s igrom u zraku, što smo večeras iskoristili. Obranu smo odigrali blizu savršenstva i to je bio ključ,' poručio je Lahm.