la liga - 1. kolo

Barcelonini navijači privikavaju se na život bez Messija, zasad im kao utjeha služi sjajni Danac Martin Braithwaite; Slovenac se upisao u povijest madridskog Atletica

15.08.2021 u 23:32

U Barceloni još uvijek tuguju za Lionelom Messijem, no život ide dalje, pa se navijači katalonskog kluba moraju priviknuti na život bez Argentinca. Zasad im se kao utjeha ukazao Danac Martin Braithwaite, koji je sjajno raspoložen i zabija iz utakmice u utakmicu

Zabio je Danac prije nekoliko dana u prvoj utakmici post-Messijevske ere, u prijateljskom ogledu protiv Juventusa, ali zabio je i dva gola u prvoj utakmici nove sezone, protiv Real Sociedada.

I to ne jednom, nego dva puta, a uz gol Piquea Barcelona je u 59. minuti vodila 3:0.

Ali da ne bi sve bilo jednostavno, pobrinuli su se gosti, koji su preko Lobetea i Oyarzabala, u samoj završnici smanjili na 2:3.

Ipak, Braithwaite je asistencijom za Sergija Roberta, strijelca četvrtog gola, vratio osmijeh na lice Barceloninih navijača.

Doduše, u desetoj minuti, mnogi od njih sa suzom u oku sjetili su se argentinskog čarobnjaka i ovacijama pokazali koliko im nedostaje.

Ranije u nedjelju, aktualni španjolski nogometni prvak Atletico Madrid novu je sezonu započeo pobjedom na gostovanju u Vigu kod Celte s 2:1, a golman Jan Oblak ušao je u klupsku povijest.

Slovencu je ovo bio 304. nastup za madridski klub, čime je postao vratar s najvećim brojem nastupa u Atleticu.

Strijelac oba pogotka za Atletico Madrid bio je Angel Correa (23, 64), a za domaće je najstrožu kaznu u 59. minuti uspješno izveo Iago Aspas. Potonji je imao sjajnu priliku za izjednačenje u 80. minuti, no nakon što je već nadigrao Oblaka promašio je nebranjenu mrežu.

Šime Vrsaljko je ušao u igru u sedmoj minuti sudačke nadoknade, a Ivo Grbić je ostao na klupi.