VILLA SE VRATIO GOLOM

Barcelonina petarda zazvonila u ušima Reala

20.08.2012 u 09:45

Španjolski nogometni velikani Real Madrid i Barcelone suprotnog su raspoloženja ušli u novu sezonu. Aktualni prvak Real je na Santiago Bernabeu remizirao protiv Valencije 1:1, dok je Barcelone bez suviše problema pobijedila Real Sociedad 5:1

Golove za Barcu postigli su Carles Puyol (4), Lionel Messi (11, 16), Pedro (41) i David Villa (84), dok je strijelac za goste bio Gonzalo Castro (9)

'Kraljevski klub' je poveo pogotkom Gonzala Higuaina u 10. minuti, a izjednačio je Jonasa u 42. minuti. "Kraljevski klub" je tijekom utakmice imao 26 udaraca prema suparničkim vratima, 62 posto posjeda lopte i čak 12 kornera, no nije uspio slomiti obranu 'šišmiša'.

Prva zvijezda Real Madrida Portugalac Cristiano Ronaldo protiv Valencije je lovio barem jedan pogodak kako bi postigao prvi igrač u povijesti kluba koji je zabio gol na osam uzastopnih utakmica u španjolskom prvenstvu. Do utakmice protiv Valencije suparničku mrežu je tresao protiv Atletico Madrida, Sporting Gijona, Barcelone, Seville, Athletico Bilbaoa, Granada i Mallorce. Da je zabio gol prestigao bi petoricu Realovih legendi koje su postizale golove u sedam dvoboja zaredom - Puskasa kojem je to uspjelo u dva navrata, te Huga Sancheza, Van Nistelrooya, Olmeda i Roquea Olsena.

U 'ljepotici' prvog kola Real Betis je na San Mamesu pobijedio Athletic Bilbao 5:3. Gosti su u prvom poluvremenu golovima Rubena Castra (7), Jorgea Moline (26) i Benata (31) poveli 3:0, no Athletic se čudesno vratio postigavši tri gola u nastavku susreta, a strijelci su bili Oscar De Marcos (47) i Mikel San Jose (67,76). No Betis je u samoj završnici utakmice s još dva gola stigao do prvih bodova.

REZULTATI:
Barcelona - Real S. 5:1 (Puyol 4, Messi 11, 16, Pedro 41, Villa 84 / Castro 9)
Athletic B. - Betis 3:5 (Marcos 47, Jose 67,76 / Castro 7, Molina 26,86, Benat 31, Pozuelo 80)
Real M. - Valencia 1:1 (Gonzalo Higuain 10 / Jonas 42)