španjolska liga

Barcelona je slavila, a Leo Messi oborio je rekord legendarnog Pelea; nitko u povijesti nije zabio više golova za istu momčad

23.12.2020 u 00:08

Nogometaši Barcelone slavili su 3:0 na gostovanju kod Valladolida u utakmici 16. kola španjolske La Lige

Efikasno izdanje katalonske momčadi nagovijestio je francuski branič Lenglet golom za vodstvo gostiju u 21. minuti.

Na 2:0 je u 35. minuti prednost Barcelone povećao Nizozemac Braithwaite.

U nastavku se u strijelce upisao i Leo Messi koji je golom u 65. minuti postao rekorderom po broju golova za jednu momčad (644), nadmašivši legendarnog Brazilca Pelea s kojim se izjednačio prije tri dana, kad je zabio u prvenstvenom dvoboju s Valencijom.

Dvoboj Villarreala i Athletic Bilbaa završio je 1:1, a baskijska momčad je povela u 19. minuti golom Inakija Williamsa. Domaćin je do izjednačujućeg gola došao u 75. minuti, a strijelac je bio Pino.