PRIMERA

Barca šokantno poražena, Real pobjegao

22.02.2014 u 22:11

Nogometaši madridskog Reala pobijedili su na svom terenu Elche 3:0, u prvoj subotnjoj utakmici 25. kola španjolske Primere, dok je Barcelona iznenađujuće pokleknula u San Sebastianu od Real Sociedada

Rutinski je Real upisao nova tri boda u ogledu u kojem je igrao bez Cristiana Ronalda i hrvatskog nogometaša Luke Modrića. Prvi je odrađivao kaznu crvenog kartona, a potonji akumuliranih žutih kartona.

Do 71. minute je bilo čak i neizvjesno, samo 1:0 za Real (strijelac u 34. minuti je bio Illarramendi). No, u 72. je minuti bljesnuo Gareth Bale koji je fantastično opalio s 30 metara i loptu je pospremio pod gredu gostujućih vratiju.

Na kraju je odlična akcija Benzeme i Isca okrunjena pogotkom potonjeg španjolskog nogometaša za konačnih 3:0.

Nogometaši Barcelone doživjeli su iznenađujući poraz na gostovanju u San Sebastianu. Na Anoeti su Messi i društvo poraženi uvjerljivo 3:1 od Real Sociedada. Gosti su poveli u 32. minuti autogoom Songa, no samo četiri minute kasnije Messi na asistenciju Montoye izjednačuje. Činilo se tada da je samo pitanje trenuka kada će Barca preokrenuti reultat, no onda u drugom poluvremenu domaćini u pet minuta riješavaju pitanje pobjenika. Prvo je Griezmann u 54. minuti donio novu prednost domaćinima, da bi u 59. Zurutuza na asistencijeu Grezmanna postavo konačnih 3:1 za Real Sociedad.