MESSI U VELIKOJ FORMI

Barca prejaka s igračem manje, Rakitić čudesno asistirao!

24.08.2014 u 22:57

Nogometaši Barcelone započeli su novu sezonu u Primeri sigurnom pobjedom kod kuće protiv Elchea. Slavili su rezultatom 3:0, uz dva pogotka Lionela Messija…

Era Luisa Enriquea na klupi katalonskog kluba započela je na najbolji mogući način. Na Camp Nouu protiv Elchea Barcelona je dominirala većim dijelom utakmice, a nije ju zaustavio niti isključenje Javiera Mascherana, bez kojeg je igrala cijelo drugo poluvrijeme.

Barca je započela s Rakitićem i Iniestom u veznoj liniji te Munirom i Messijem u ofenzivnoj liniji. U 42. minuti povela je nakon što je Busquets proigrao Messija, koji je u svom stilu vješto zabio u suprotni kut.

Igrač manje nije zasmetao Kataloncima, a mladi 19-godišnji Munir došao je na svoje u 46. minuti zabivši prvi gol u karijeri za prvu momčad Barcelone, nakon fantastične lopte u prostor našeg Rakitića. Pobjedu je zaokružio Messi svojim drugim golom u 64. minuti.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcu, dok je kod poraženih 81 minutu na terenu bio Mario Pašalić, bivši 'hajdukovac' na posudbi iz Chelseaja.