PRIMERA DIVISION

Barca nije briljirala, ali je preživjela gostovanje u predgrađu Madrida; Rakitiću opet mala minutaža

28.09.2019 u 18:06

Nogometaši Barcelone ubilježili su pobjedu u 7. kolu Primere svladavši u Madridu Getafe s 2-0 i to bez ozlijeđenoga Lea Messija

Barca ponovno nije briljirala, ali je golovima Luisa Suareza (41) i 23-godišnjeg crnoputog španjolskog braniča Juniora Firpa (49). Gosti su utakmicu završili s deset igrača zbog isključenja Lengleta (82). Ivan Rakitić je ušao u igru u 80. minuti.

Barcelona je pobjedom skočila na drugo mjesto, s bodom iza vodećeg Reala, koji ima utakmicu manje.

Athletic Bilbao doživio je prvi poraz u španjolskom prvenstvu. Ranije je na svom San Mamesu izgubio od Valencije sa 0-1, a jedini pogodak zabio je ruski napadač Denis Čerišev u 27. minuti.

U 21 sat na rasporedu je derbi kola Atlético Madrid - Real Madrid.