TRI CRVENA

Barca nakon drame s devet igrača prošla u finale Kupa kralja

07.02.2017 u 23:18

Nogometaši Barcelone izborili su plasman u finale španjolskog Kupa kralja odigravši 1:1 protiv Atletico Madrida u uzvratnoj utakmici polufinala na Nou Campu. Barca je u prvom dvoboju slavila 2:1

Barcelona je do vodstva stigla u 43. minuti, nakon što je Moya kratko odbio loptu poslije udarca Lea Messija s ruba šesnaesterca, a na nju natrčao Luis Suarez i poslao ju pokraj nemoćnog golmana Atletica.

U 57. minuti domaća momčad ostala je s igračem manje, nakon što je drugi žuti karton zaradio Sergi Roberto. No gosti su u brojčanoj prednosti uživali samo 12 minuta jer je u 69. minuti drugi žuti karton dobio belgijski reprezentativac Yannick Carrasco

U 80. minuti Francuz Kevin Gameiro izborio je, ali i promašio kazneni udarac. No tri minute poslije Gameiro se iskupio golom za 1:1 poslije sjajnog dodavanja Antoinea Griezmanna

Barcelona je u 90. minuti ponovno ostala brojčano inferiorna, nakon što je u razmaku od samo tri minute sudac Manzano pokazao dva žuta kartona Luisu Suarezu. Unatoč žestokom pritisku gostujuće momčadi, Barcelonina obrana je uspjela zadržati neodlučeni ishod koji je Katalonce doveo na korak do obrane naslova u Kupu kralja.

Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 72. minute, a Šime Vrsaljko za Atletico Madrid nije ulazio u igru.

Barcelona će u finalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Alavesa i Celte Vigo. Prvi dvoboj u Vigu završio je 0:0, a uzvrat je na rasporedu u srijedu s početkom u 21 sat.