UZVRATI LP-A

Atletico srušio Barcelonu, Bayern remijem do polufinala

13.04.2016 u 20:00

U srijedu su se odigrale i preostale dvije uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka. Benfica je u Lisabonu lovila prednost Bayerna od 1:0, no završilo je 2:2. A u Madridu je Atletico, nakon poraza 1:2 u prvoj utakmici, s dva gola Griezmanna slavio 2:0 i ušao u polufinale

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
----------------------------------------------
BENFICA - BAYERN  2:2  (0:1)
BENFICA:
Ederson, Lindelöf, Eliseu, Jardel,André Almeida, Fejsa, Salvio, Carcela-González, Renato Sanches, Jiménez, Pizzi
BAYERN:
Neuer, Thiago Alcántara, Ribéry, Javi Martínez, Douglas Costa, Alonso, Lahm, Vidal, Müller, Alaba, Kimmich

ATLETICO - BARCELONA 2:0 (1:2)
ATLETICO:
Oblak, Juanfran, Godín, Lucas, Filipe Luís, Augusto, Gabi, Saúl, Koke, Griezmann, Carrasco
BARCELONA: Ter Stegen, Alves, Mascherano, Piqué, Alba, Busquets, Rakitić, Iniesta, Neymar, Suárez, Messi

90'+5 KRAJ UTAKMICA
90'+2 Messi je izveo slobodan udarac ali iznad vratnice
90' - bijes Barceloninih igrača; Atelticov igrač rukom je igrao u 16-ercu i trebao je dosuditi penal ali sudac je povukao loptu na rub 16-erca
90' - Correa ulazi, Griezmann izlazi
87' - GGGOOOLLL - Griezmann zabija s 11 m i Atletico ima velikih 2:0
87' - Filipe Luis sjajno je proašo do 26-erca, ubacio, a Ineista rukom zaustavio loptu - za penal
84' - Neymar u prilici, ali Oblak je na pravom mjestu
83' - Mascherano u zadnji trenutak zaustavlja Griezmanna
77' - nervoza u Madridu sve je veća, novi okršaj Neymara i Godina
76' - GGGOOOLLL - Talisca je uspio zabiti prekrasan pogodak; Benfica je izjednačila na 2:2
72' - Ederson brani Vidalov udarac i sprječava katastrofu Benfice
69' - ubačaj Arde Turana, i skok Luisa Suareza no Urugvajac je rukom po licu udario Godina
66' - Iniesta je dobro uposlio Suareza, ovaj se othrvao Godinu, ali Oblak je bio na mjestu
64' - Enrique je uveo Turana i Sergija Roberta, a izašli su Rakitić i Dani Alves
62' - Benfica se ne predaje, Almeida je u prilici, ali neuer je ovog puta puno mirniji i odlučniji
62' - Jordi Alba sjajno puca, ali Godin se dobro postavio i zaustavio loptu na putu prema mreži
61' - Griezmann se sjurio prema 16-ercu barce, ali Ter Stegen se nije dao svladati i prevariti
59' - Barcelona je sve češće pred golom Atletica; sjajno je Suarez proigrao na desni bok, Alves je ubacio oštru i opasnu loptu, ali opasnost je očistio Gabi
52' - GGGOOOLLL - Martinez je glavom servirao loptu Mülleru koji zabija za potvrdu bayernova prolaska
48' - Douglas Costa promašuje za Bayern
48' - dani Alves je u prilici, ali promašuje
46' - počela su druga poluvremena

45' - KRAJ PRVIH POLUVREMENA
38' - GGGOOOLLL - Vidal zabija za Bayern; Benfica sada mora zabiti dva gola za prolaz
36' - GGGOOOLLL - Griezmann zabija za 1:0 i vodstvo Atletica

Antoine Griezmann Goal HD - Atletico Madrid 1-0...by direct-goal33' - 'probudio' se i Messi... Ali nije bio precizan
33' - dvije prilike za Bavarce, ali ni Vidal ni Alcantara ne uspjevaju zabiti za izjednačenje
30' - Neuer ovog puta spašava svoju mrežu
27' - GGGOOOLLL - Jimenez dovodi Benficu u vodstvo; Neuer je 'zaplivao'

Goal Raul Jimenez - Benfica 1-0 Bayern Munich...by 109253pr23' - pritisak Bayerna raste; sada i Vidal prijeti Benficinom vrataru
21' - i Alaba ima dobru priliku, ali mreže na Luzu još uvijek miruju
19' - veliku priliku za Bayern propustio je Müller
15' - Messi je u 29 utakmica protiv Atletica zabio 25 golova, od čega tri hat-tricka, no zasad se skoro nije ni sastao s loptom
10' - nova opasnost pred golom Barce, ali na ubačaj s desne strane nitko od Atleticovih igrača nije uspio zahvatiti loptu
8' - još čekamo Barcinu reakciju; a dotad i Griezmann puca u Ter Stegena
7' - prva opasnost i u Lisabonu; Javi martinez je pucao a Ederson brani
4' - sada je već opasnije Atletico zaprijetio; Carrasco puca ali Ter Stegen je siguran
3' - prvu priliku za Atletico imao je Gabi, ali njegov udarac s petnaestak metara otišao je daleko od gola, ali neprecizno preko gola

20.45 - počele su obje utakmice

Benfica će bayern dočekati bitno oslabljena. Naime, zbog suspenzije dvoboj će propustiti sjajni Benficin golgeter Jonas, a upitan je i nastup najboljeg veznjaka Gaitana. Jonas je u 29 nastupa ove sezone zabio 30 golova. Bez Jonasa u momčadi, jasno je da će se golovi kod Benfice najviše očekivati od Kostasa Mitroglua.

Bayernov je trener Guardiola pred prvi ogled četvrtfinala Lige prvaka s Benficom rekao da svi očekuju da njegova momčad glatko prođe u polufinale, no da on iznimno respektira granitnu obranu lidera portugalskog prvenstva. Kada je Vidal već nakon dvije minute zatresao iz blizine mrežu Edersona Moraesa mnogi su pomislili kako je Guardiola pretjerao rekavši da Bayern čeka težak posao, no nastavak susreta pokazao je da je španjolski trener na klupi njemačkog prvaka s pravom bio oprezan.

Bayern je imao inicijativu u Münchenu, no ni Benfica nije izgledala bezopasno. Potvrdila je momčad Rui Vitorije da je u sjajnoj formi i da može parirati i najjačim suparnicima. Poraz od Bayerna bio je tek drugi susret koji Benfica nije pobjedila u posljednja 22 navrata. U subotu je Benfica uz dosta muke savladala davljenika Academicu koja je vodila ranim golom Pedra Nuna gotovo do kraja poluvremena. Mitroglou i jocker s klupe Jimenez postigli su golove kojima je Benfica spriječila veliko iznenađenje i gubitak prvog mjesta u prvenstvu.

Ono što je dosta važno uoči uzvrata Atletica i Barcelone jest podatak da Luis Enrique ima stopostotan učinak protiv Atletica. Ipak, Barcelona prolazi kroz manju krizu, prednost sa Camp Noua je minimalna, a pitanje je bi li došli i do nje da Torres nije isključen u toj utakmici

U prvoj utakmici igranoj prije sedam dana u Barceloni gosti iz Madrida prvi su došli u prednost, ali rano isključenje strijelca Fernanda Torresa preokrenulo je tijek susreta. S igračem više Barca je došla do preokreta i minimalne pobjede, a iz madridskog kluba osuli su paljbu po sucu i Barceloni. Bilo je mnogo povika iz madridskog tabora na Torresovo isključenje, ali i na odluku da se Suarez ne isključi, a španjolski mediji izvukli su čitav niz slučajeva kada se u Ligi prvaka navodno favoriziralo momčad iz Katalonije.

Sve što se događalo u proteklih sedam dana garancija je da će danas na Vicente Calderonu frcati iskre.

Atleticov uvod za uzvrat bio je više nego dobar. Na gostovanju kod Espanyola Los Colchonerosi su preokrenuli vodstvo domaćina i došli do sigurne 3:1 pobjede. Malo kasnije Atletico je dočekao još jedan Barcin kiks, te je ekipa Diega Simeonea ponovno u utrci za naslovom, samo tri boda iza večerašnjeg suparnika.