ŽESTOKO U MADRIDU

Atletico imao Barcelonu na 'konopcima'; Katalonci se spasili u samoj završnici

24.11.2018 u 22:54

U derbiju 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid i Barcelona su odigrali 1:1

U prvom dijelu nije bilo niti jedne prilike, niti drugo poluvrijeme nije ponudilo bolji nogomet, ali su gledatelji ipak vidjeli golove.

U 75. minuti Atleticu nije dosuđen kazneni udarac nakon očitog igranja rukom Vidala u Barcinom kaznenom prostoru, a u 77. minuti domaćin je ipak postigao gol - nakon kornera Diego Costa je u padu glavom poslao loptu u mrežu.

I kada se očekivala pobjeda domaćina, u 90. minuti Messi je pronašao Francuza Dembela, koji je prizemnim udarcem 'probio' vratara Oblaka.

Ivan Rakitić zbog kartona nije bio u sastavu Barcelone.

• +5
La liga, Atletico Madrid - Barcelona Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Ovim remijem na kraju su najviše zadovoljni u Atleticovom gradskom rivalu Realu. Oni su se potopljeni kod Eibara (0:3) u ranim popodnevnim satima no svejedno su i dalje u igri. S relativno malim zaostatkom za vodećom Barcelonom (-5) i drugoplasiranim Atleticom (-4).

Barcelona vodi s 25 bodova, Atletico je drugi s 24, a treća Sevilla ima 23 boda i sutrašnjom se pobjedom protiv Valladolida može vinuti na vrh.