ZENIT SRUŠIO PORTO

Atletico i dalje gazi, sada je stradala Bjeličina Austria

22.10.2013 u 23:03

Nogometaši madridskog Atletica zadržali su stopostotni bodovni učinak u skupini G Lige prvaka. U trećem su kolu u Beču deklasirali domaću Austriju s 3-0…

Trener domaćih Nenad Bjelica priznao je prije utakmice da je Atletico gotovo nepobjediv i da će njegova momčad morati igrati na gornjoj granici svojih mogućnosti da ugrabi bilo kakav plijen. No, u utorak Bečani nisu imali nikakvih izgleda, a njihova je obrana kapitulirala već u osmoj minuti.

Koke je poslao sjajan pas kroz obranu domaćih do Filipea Luisa, a ovaj je zavrnuo loptu usamljenom Raulu Garciji kojem nije bilo teško zabiti za 1-0. U 20. je minuti Diego Costa primio loptu blizu centra i onda se sjurio prema golu. Obrana Austrije ga nije uspjela zaustaviti, a Brazilac je poslao loptu pored istrčalog domaćeg golmana Heinza Lindnera. Costa je u 53. minuti postavio i konačnih 3-0, a s lijeve mu je strane asistirao Emiliano Insua.

Spomenimo još da je za domaće cijelu utakmicu odradio hrvatski obrambeni nogometaš Kaja Rogulj.

Zadnji gol Atletica u Beču

Na drugo mjesto u skupini G probio se Zenit koji je s 1-0 slavio na gostovanju kod Porta. Sve je za domaće krenulo nizbrdo već u šestoj minuti kada je isključen Hector Herrera. Meksički veznjak je u petoj minuti dobio žuti karton zbog prekršaja na Hulku, a odmah nakon toga je i drugi put ''požutio'' zbog ometanja gostiju pri izvođenju slobodnog udarca.

Porto je s igračem manje dobro parirao Rusima sve do 86. minute kada je Alekdandar Keržakov iskoristio nabacivanje bivšeg napadača domaćih Hulka.