BARCA I REAL ODUŠEVLJENI

Atletico grabio prema vrhu Primere, Rakitić ga šokirao!

19.01.2014 u 23:51

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac pogotka u derbiju španjolske Primere između Atletica i Seville, koji je završio rezultatom 1:1…

Atleticu je trebala pobjeda kako bi preskočio Barcelonu na prvom mjestu. No, osvojio je samo jedan bod, pa i dalje Barcelona i Atletico imaju jednaki broj bodova (po 51), a Barcelona je prva zbog bolje gol-razlike. Njihovim utakmicama bez pobjede najviše se razveselio Real Madrid, koji sada zaostaje samo jedan bod za vodećim dvojcem.

David Villa doveo je domaću momčad u vodstvo u 18. minuti. Pogriješio je gostujući vratar Beto koji je ''zaplivao'' nakon jednog centaršuta i jalovo odbio loptu na nogu Villi koji ju je pospremio u mrežu. Zanimljivo da je to bio 15. Villin gol u karijeri u ogledima protiv Seville.

Momčad Diega Simeonea nije ponudila utakmicu na razini svojih ranijih igara ove sezone, što je Sevilla znala kazniti. Ivan Rakitić, koji je odigrao još jednu veliku utakmicu za svoju momčad, u 73. minuti je sjajno iskoristio kazneni udarac dosuđen zbog prekršaja Juanfrana nad Baccom u kaznenom prostoru (potezanje za dres). Iako je domaći vratar Courtois pročitao stranu kod Rakitićevog udarca iz penala, nije imao šansu jer je udarac bio neobranjiv. Zabio je Rakitić svoj deveti prvenstveni pogodak ove sezone.

Nogometaši Levantea priredili su veliko iznenađenje remijem u Valenciji protiv aktualnog španjolskog prvaka Barcelone 1-1 u 20. kolu Primere.

Protiv momčadi koju je prošle sezone svladala 4-0 na njezinom terenu, a ove sezone čak sa 7-0 na svom igralištu, Barcelona je ovom prilikom osvojila samo jedan bod. Lionel Messi i njegovi suigrači iz Barcelone nisu podbacili samo rezultatski, već i igrački. Barcelona je očekivano imala puno više loptu u svojem posjedu, ali njezina je inicijativa većim dijelom sraza bila prilično jalova. Domaći su nogometaši i navijači, razumljivo, nakon završnog sučevog zvižduka slavili kao da su pobijedili.