NBA LIGA

Atlanti peto mjesto na Istoku, Bender promašio svih sedam trica

12.04.2017 u 09:51

Atlanta Hawks su sinoćnjom uvjerljivom pobjedom od 103:76 nad Charlotte Hornetsima osigurali peto mjesto u Istočnoj konferenciji koje ih vodi u doigravanje. Dodajmo kako je 19-godišnji Dragan Bender imao jako lošu šutersku večer protiv Sacramenta

Dwight Howard je zabio 19 koševa uz 12 skokova za četvrtu zaredom pobjedu Hawksa i u prvom krugu doigravanja ih čekaju Washington Wizardsi hrvatskog reprezentativca Bojana Bogdanovića.

Atlanta je na poluvremenu vodila 63-44 i u prve dvije četvrtine je imala šut iz igre 71 posto (24/34).

Kod Hornetsa najbolji je bio Jeremy Lamb sa 21 pogotkom.

Od Phoenix Sunsa Dragana Bendera bolji su sa 129-104 bili Sacramento Kingsi koje je do pobjede predvodio  Buddy Hield sa 30 koševa, dok je Ty Lawson upisao svoj prvi triple-double u karijeri sa 22 pogotka, 12 asistencija i 11 skokova.

Najbolji kod Phoenixa bili su Tyler Ulis, koji je utakmicu završio sa 27 koševa, i Marquese Chriss sa 22.Dragan Bedner je u 21 minutu za Phoenix zabio pet koševa i upisao četiri skoka i dvije asistencije. Dodajmo kako je 19-godišnji Bender iz igre šutirao 2-11 od čega je trice gađao 0-7. Loša šuterska večer velike hrvatske nade...

Sunsi sezonu zatvaraju sa 14 poraza u 16 utakmica i imaju drugi najgori omjer u ligi sa 24-57.