SERIE A

Atalanta nastavila fenomenalan niz u prvenstvu, ali Inter zadržao drugo mjesto trijumfom u derbiju protiv Napolija

29.07.2020 u 00:07

U derbiju predzadnjeg, 37. kola Talijanske lige Inter je u Milanu nadigrao Napoli s 2:0 i opet se probio na drugo mjesto ljestvice

Interu su pobjedu osigurali pogoci Daniellea D'Ambrosia (11) iz gužve u šesnaestercu i Lautara Martíneza (74) iz solo prodora. Marcelo Brozović je odigrao cijelu utakmicu za domaćine.

U prvom susretu dana Atalanta je na gostovanju pobijedila Parmu sa 2:1 vrativši se na drugo mjesto Serie A.

Domaćin je poveo u 43. minuti golom Dejana Kuluševskog, no Atalanta je u nastavku susreta okrenula rezultat. U 70. minuti je izjednačio Ruslan Malinovski, da bi šest minuta prije kraja Alejandro Gomez zabio za pobjedu momčadi iz Bergama.

• +3
Parma - Atalanta, 37. kolo serie A, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: PAOLO MAGNI

Bila je to Atalantina čak 17. utakmica u nizu u prvenstvu bez poraza, dok je Parma upisala sedmi poraz u zadnjih 10 susreta.

Mario Pašalić i Boško Šutalo su za Atalantu igrali prvo poluvrijeme.

Inter ima 79 bodova, bod više od Atalante, a odluka o doprvaku ponudit će njihov međusobni dvoboj u zadnjem kolu. Napoli je ostao sedmi s 59 bodova i može se sada okrenuti uzvratnom dvoboju Lige prvaka s Barcelonom.

Na prvom mjestu je prvak Juventus sa 83 boda, dok je Parma ostala na devetom mjestu sa 46 bodova.