Arsenal teškom mukom do jako važne pobjede!

• Zadnja izmjena 29.12.2013 19:08
  • Objavljeno 29.12.2013 u 16:34
Giroud zabija protiv Newcastlea

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Nigel Roddis

Nogometaši Arsenala u novu će godinu ući kao prvoplasirana momčad na ljestvici Premierlige. U dvoboju 19. kola svladali su Newcastle na njegovom St. James' Parku s 1-0…

'Topnici' imaju 42 boda, jedan više od Manchester Cityja, i nitko ih više ne može skinuti s vrha u ovom kolu. Newcastle je, pak, na sedmom mjestu s 33 boda, a ovo mu je bio tek drugi poraz u posljednjih deset kola u kojima je ostvario čak sedam pobjeda.

Jedini je strijelac za Arsenal u nedjeljnom ogledu bio Olivier Giroud koji je na taj način prekinuo post koji je trajao 499 minuta. Francuz je zabio glavom u 65. minuti poslije nabacivanja Thea Walcotta iz slobodnog udarca. Treba napomenuti i da je Arsenal u ovoj utakmici igrao bez ozlijeđenog Mesuta Özila.

U drugoj utakmici prvog dijela nedjeljnog programa Everton je na svome Goodison Parku nadigrao Southampton s 2-1. ''Toffeesi'' su, istina prije okončanja kola, na četvrtom mjestu s pet bodova manje od vodećeg Arsenala.

Everton je poveo u devetoj minuti nakon solo akcije Seamusa Colemana koji je s desne strane ušao u kazneni prostor te iskosa zakucao loptu u dalji kut gostujućeg vratara Kelvina Davisa. U 71. je minuti izjednačio Gaston Ramirez fantastičnim udarcem gotovo s 30 metara, ali samo tri minute kasnije James McCarthy je lijepo proigrao Romelua Lukakua koji je donio pobjedu domaćinu. Za belgijskog je napadača to bio prvi gol u Premierligi nakon 524 minute posta.

Hrvatski nogometaš Nikica Jelavić je pobjedu pratio s klupe za pričuve Evertona, dok je Dejan Lovren odradio svih 90 minuta u obrani Southamptona.