LIGA PRVAKA

Arsenal sredio Fener, Schalke slavio kod PAOK-a

27.08.2013 u 20:37

U preostalim dvobojima 'play-offa' Lige prvaka odigranima u utorak, Arsenal i Basel potvrdili su svoju prednost, a pozitivnim rezultatima u gostima prolaz su osigurali Schalke i Steaua

Liga prvaka, play-off, trenutni rezultati:

Arsenal – Fenerbache 2:0 (Ramsey 25, 72), ukupno 5:0

PAOK – Schalke 2:3 (Athanasiadis 53, Katsounaris 79 / Szalai 43, 90 Draxler 67), ukupno 3:4

Basel – Ludogorec 2:0 (Frei 11, degen 79), ukupno 6:2

Legia – Steaua 2:2 (Radović 27 / Stanciu 7, Piovaccari 9), ukupno 3:3

Razvoj događaja na utakmicama:

Kraj - gotovo je, dalje idu Steaua, Schalke, Arsenal i Basel

LEGIA - STEAUA 2:2 (Rzezniczak 90+4)
90+4 - duboko u sudačkoj nadoknadi Legija je zabila pogodak, ali to nije dovoljno, zbog gola u gostima više Rumunja
...
PAOK - SCHALKE 2:3 (Szalai 90)
90' - sada je gotovo u Solunu! Zabio je Szalai svoj drugi gol za Schalke i nema više povratka za PAOK!

...
BASEL - LUDOGOREC 2:0 (Degen 79)
79' - Basel dodatno uljepšava konačni rezultat, strijelac je Degen. Opet je gol pao nakon kornera
...
PAOK - SCHALKE 2:2 (Katsounaris 79)
77' - ne predaju se Grci, Katsounaris vraća utakmicu u neizvjesnost. Bio je to pogodak glavom nakon prekida, vrlo spretan...

...
ARSENAL - FENERBACHE 2:0 (Ramsey 72)
72' - Arsenal potvrđuje svoju dominaciju, a Ramsey je dvostruki strijelac za ukupnih 5:0. Opet odlična akcija, a Velšanin sigurno u suprotni kut posrema povratnu loptu

..
PAOK - SCHALKE 1:2 (Draxler 67)
67' - goool za Schalke! Konačni udarac za PAOK! Draxler je zabio gol u gostima i domaćima sada trebaju još dva za prolaz dalje, a produžetaka neće biti! Izbjegao je Draxler ofsajd zamku, prešao golmana i sigurno zabio

...
PAOK - SCHALKE 1:1 (Athanasiadis 53)
53' - goool za PAOK! Vratili su se u utakmicu i ovo je rezultat koji vodi u produžetke! Odlično je utrčao Athanasiadis, dočekao savršeno serviranu loptu i onda ju zakucao iz trka pod gredu!

....
PAOK - SCHALKE 0:1 (Szalai 43)
43' - Schalke je uspio! Szalai je zabio ključan gol u gostima i sada će Grcima biti jako teško vratiti se u utakmicu! Bio je to mat u dva poteza...duga lopta u prostor, proigravanje na drugu stativu i Mađar nije imao težak posao

...
LEGIA - STEAUA 1:2 (Radović 27)
27' - Poljaci se ipak ne predaju...Radović vraća nadu, ali potrebna su još dva pogotka Legiji...bio je to gol glavom nakon vrlo kvalitetnog ubačaja
...
ARSENAL - FENERBACHE 1:0 (Ramsey 25)
25' - nema milosti! Ramsey zabija za 'topnike' i sada Fenerbacheva misija postaje još teža...bila je to klasična Arsenalova akcija, lopta u prostor, pas na drugu stativu, Velšanin zabija u prazan gol

...
BASEL - LUDOGOREC 1:0 (Frei 11)
11' - goool za Basel! Sjajni Švicarci nastavljaju puniti mrežu Ludogoreca...zabio je Frei, ali ne stari Alexander, nego Fabian...bio je to gol glavom nakon kornera
...
LEGIA - Steaua 0:2 (Piovaccari 9)
9' - gotova je Legia već nakon devet minuta...Piovaccari je lažnjakom izbacio braniča, spretno pucao i dotukao domaćine, kojima sad trebaju tri gola za prolazak dalje
...
LEGIA - STEAUA 0:1 (Stanciu 7)
7' - poveli su Rumunji usred Varšave! Pogodio je Stanciu i rastužio Poljake, no ništa još nije riješeno! Ali sjajan je to bio dribling i pogodak u suprotni kut
...
1' - dame i gospodo, počeli su dvoboji 'play-offa' Lige prvaka...glavna pitanja su: mogu li Fenerbache i Ludogorec kreirati čudo? Hoće li PAOK kompletirati senzaciju? Je li vrijeme za poljski klub u Ligi prvaka?

Hrvatskim ljubiteljima nogometa utakmica u Beču svakako je najzanimljivija, no jakih sudara u Ligi prvaka večeras ima diljem Europe. Dvoboj koji privlači najviše pozornosti svakako je onaj između PAOK-a i Schalkea. Nakon što su Grci u Gelsenkirchenu izvukli 1:1, s pravom se nadaju prolasku dalje. No, Schalke je i dalje favorit i ići će na pobjedu u uzvratu, pa bismo mogli gledati odličnu utakmicu.

Arsenal i Basel gotovo da su već osigurali svoje mjesto u Ligi prvaka. Prednosti od 3:0, odnosno 4:2, Fenerbache i Ludogorec teško mogu dostići, no mogli bismo u Londonu i Baselu barem gledati golijade.

Jako zanimljivo također bi moglo biti u Varšavi, gdje Legia pokušava ostvariti veliki uspjeh i ući u elitno klupsko nogometno natjecanje. Nakon 1:1 u Bukureštu Steaua više nije favorit, no ovaj dvoboj ostaje potpuno otvoren...

Sve utakmice počinju u 20:45.