PRVI GOL NOVOG BISERA

Arsenal se u Liverpoolu moćno vratio u bitku za vrh

19.03.2016 u 15:51

Londonski Arsenal je nakon nedavnih ispadanja iz FA kupa i Lige prvaka svu energiju fokusirao na pokušaj hvatanja naslova engleskog prvaka, te 31. kolo Premiershipa otvorio vrijednom gostujućom pobjedom

Momčad Arsenea Wengera doputovala je u Liverpool na dvoboj s Evertonom i na Goodisonu slavila rezultatom 2:0. Oba gola 'topnici' su postigli u prvom poluvremenu, i u nastavku nisu dozvolili domaćinu da zakomplicira meč. Razvili su još nekoliko sjajnih akcija, ostavili su ukupno jako dobar dojam...

Oba su došla nakon kombinatornih akcija za koje obrana Evertona nije imala lijek. Već u sedmoj minuti Wellbeck je prihvatio dodavanje Sancheza i elegantno zaobišao Roblesa, te lako pogodio za 0:1. Konačan rezultat postavila je u 42. minuti Wengerova nova uzdanica, 19-godišnji Nigerijac Alex Iwobi koji je na dodavanje Bellerina postigao svoj prvi službeni gol za Arsenal.

Arsenal se ovom pobjedom približio vodećem Leicesteru na osam bodova zaostatka s istim brojem odigranih utakmica. Moraju čekati, ali kod Evertona su pokazali da su ponovno u odličnom izdanju.