presudio sanchez

Arsenal preokretom u produžetku izborio finale FA kupa

23.04.2017 u 20:39

Nogometaši Arsenala izborili su plasman u finale FA kupa nakon što su u polufinalnom susretu na Wembleyju nakon produžetaka pobijedili Manchester City 2:1

City je poveo u 62. minuti golom Sergia Agüera, no devet minuta kasnije izjednačio je Nacho Montreal.

Do kraja utakmice 'građani' su bili bliži pobjedi, no dva puta su uzdrmali okvir gola. U 76. minuti je Yaya Toure pogodio vratnicu, a u 82. minutu okvir gola pogodio je i Fernandinho.

Cityjeve promašaje kaznio je Alexis Sanchez zabivši u 101. minuti gol koji je odlučio pobjednika.

Arsenal će u finalu igrati protiv Chelsea koji je u subotu svladao Tottenham 4:2.

Strijelci za 'bluese' bili su Willian (5, 43-11m), Eden Hazard (75) i Nemanja Matić (80), a za Tottenham golove su zabili Harry Kane (18) i Dele Alli (52).

'Topnicima' je ovo 20. plasman u finale najstarijeg klupskog nogometnog natjecanja, a do sada su slavili 12. puta, dok su 'bluesi' izborili 12. finale, a do sada imaju sedam naslova.

Finale je na rasporedu 27. svibnja na Wembleyju.