PREMIERSHIP

Arsenal prekinuo katastrofalan niz; prvo primio gol, a onda se u devet minuta sve promijenilo

09.12.2019 u 23:25

U posljednjem susretu 16. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na gostovanju pobijedio West Ham United sa 3:1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih osam kola

Arsenal je dvoboj protiv West Hama dočekao s nizom od sedam kola bez pobjede. Posljednju ligašku pobjedu "topnici" su ostvarili prije dva mjeseca protiv Bournemoutha, a potom upisali četiri remija i tri poraza.

Seriju su napokon prekinuli protiv gradskog suparnika, premda se nakon prvog poluvremena činilo kako će Arsenalov crni niz još potrajati.

'Čekičari' su poveli u 38. minuti golom Angela Ogbonne na ubačaj Pabla Fornalsa. Domaćin je držao vodstvo do 60. minute, a potom se raspao i u devet minuta primio tri gola.

Izjednačio je Gabriel Martinelli u 60. minuti, šest minuta kasnije Nicolas Pepe je doveo 'Topnike' u vodstvo, a pitanje pobjednika je razriješio Pierre-Emerick Aubameyang u 69. minuti.

• +9
Arsenal - Eintracht Frankfurt; Europska liga, 29.11.2019. Izvor: EPA / Autor: ANDY RAIN

Za razliku od Arsenala koji je prekinuo crni niz, West Ham je upisao već peti poraz u zadnjih šest kola.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 46 bodova, Leicester City na drugom mjestu ima 38 bodova, a treći je Manchester City sa 32 boda.

Arsenal je deveti, a West Ham na 16. mjestu.