LIGA PRVAKA

Arsenal izjednačio, Inter vodi sa 1:0

31.03.2010 u 22:38

Igraju se prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka. Barcelona gostuje u Londonu kod Arsenala, a Inter u Milanu dočekuje moskovski CSKA. Podsjetimo u utorak je Bayern svladao Manchester United 2:1, a Lyon bio bolji od Bordeauxa 3:1

Hrvatski reprezentativac Eduardo utakmicu protiv Barcelone započeo je na klupi za rezervne igrače. Menadžer 'topnika' Arsene Wenger u napadu je priliku dao Bendtneru i Aršavinu.

Inter - CSKA 1:0
Kraj utakmice u Milanu, minimalna pobjeda domaćina

Arsenal - Barcelona 2:2
Kraj sjajne utakmice u Londonu

90' Akinfejev je skinuo i zicer Pandevu

86' - Cambiasso i Stanković mogli su povećati prednost Intera, ali Akinfejev je najbolji Rus na travnjaku

85' - Fabregas je izborio jedanaesetarc i zabio ga, a Puyol je isključen

80' - Berezuckij je imao priliku za izjednačenje, ali Julio Cezar je bio na pravom mjestu

Arsenal - Barcelona 1:2
76' - Messi je prošao po lijevoj strani, ali njegov udarac s desetak metara zaustavio je Almunia. Poslije je izašao Ibrahimović, a uz ovacije ušao Henry

72' - Pandev je imao priliku, ali mu je udarac blokirao Berezuckij

69' - Walcott je prošao desnom stranom i uspio ugurati loptu kroz Valdesa

Arsenal - Barcelona 0:2
66' - Walcott je zamijenio  Nasrija, bila je to treća izmjena Arsenala što znači da nećemo vidjeti Eduarda u akciji

65' - Milito se je oslobodio čuvara i sa 16 metara prizemnim udarcem u desni kut Akinfejeva zatresao mrežu za vodstvo

Inter - CSKA 0:0

60' - Udarce su okušali Stanković i Sneijder, ali bez uspjeha

59' - Ibrahimović je još jednom izbjegao zaleđe i po drugi puta svladao Almuniju

54' - U Milanu su obje momčadi krenule oprezno. Igra se većinom na sredini terena

Arsenal - Barcelona 0:1
53' - Čudesna obrana Valdesa koji je s nekoliko metara skinuo udarac s glavom Bendtnera

51' - Pedro je s ruba šesnesterca zamalo pogodio za 2:0

46'- Duga lopta za Ibrahimovića koji je pobjegao zaspaloj obrani domaćina te lobao nepotrebno istrčalog Almuniju

Kraj prvog poluvremena u Londonu i Milanu

Arsenal - Barcelona 0:0
45' - Ibrahimović je s 25 metara opalio visoko preko gola

43' - U Milanu Materazzi opasno visi da dobije drugi žuti. Talijanski branič teško izlazi na kraj s napadačima CSKA

42' - Druga ozljeda u redovima Arsenala. Sada je Gallas iznešen, a zagrijava se Campbell

38' - Inter je uletio u nekoliko zaleđa. Rusi se sjajno drže

37' Bendtner je imao dva zicera jedan za drugim, ali prvo se ispriječio Valdes pa vratnica. No, u međuvremenu je pomoćni sudac signalizirao zaleđe

35' Bendtner je prošao dva igrača Barce po desnoj strani, ali Diaby nije mogao glavom ozbiljnije ugroziti Valdesa

33' - Barcelona je dugo kombinirala, a akciju je završio udarcem sa 17 metara Ibrahimović. Lopta je prošla pored desne vratnice

28' - Moskovljani su sve opasniji. Mamaev ipak nije bio precizan

27' - Messi je bio u šesnestercu, pao je u duelu s Clichyjem, ali sudac se nije oglasio. Eboue je zamijenio Aršavina

23' - Pandev je zaprijetio za Inter, ali odmah je uzvratio Krasić

23' - Prvi udarac 'topnika'. Nasri je opalio s 20-tak metara pored lijeve vratnice

21' Aršavinovo ubacivanje, nespretno je očistila gostujuća obrana i to je sve od Arsenala zasad

15'- Arsenal je razbijen, Ibrahimović pa Messi, ali Almunia sve udarce iz blizine brani

14' zaprijetio je CSKA, prvu priliku Moskovljani su imali preko Aldonina, no spasio je Julio Cezar

13' - Novi nalet Barcelone koja s lakoćom probija obranu domaćina. Srećom po njih udarac Messija otišao je preko gola

10' - Eto'o je imao zicer za Inter, ali brani Akinfejev

9' - Još jedan brzi napad gostiju, Ibrahimović je povukao od centra, pucao s desna iskosa, ali pogodio je tek vanjski dio mreže

6' - U Milanu je Inter odmah pritisnuo, a udarcima prijeti Sneijder

6' - Arsenal izgleda impresiuonirano. Messi je opalio s ruba šesnaesterca, ali vratar 'topnika' spašava domaćina.

2' - U Londonu je krenulo vatreno. Već u drugoj minuti Almunia je skinuo udarac se desetak metara Sergiju