PREMIERSHIP

Arsenal i dalje bez postignutog gola, 'redsi' darivali City

26.08.2012 u 19:14

Nogometaši Liverpoola i Manchester Cityja podijelili su bodove u posljednjoj utakmici 2. kola engleske Premierlige odigravši na Anfieldu 2:2, a nešto ranije poslijepodne Arsenal je bio gost kod Stoke Cityja te je i drugu utakmicu završio bez postignutog gola. Na sreću Wengerove momčadi, nisu ni primili

Menadžer Liverpoola Brendan Rodgers izveo je najmlađi sastav 'redsa' još od utakmice protiv Newcastlea 2003. godine, a u njemu se našao talentirani Jamajčanin Raheem Sterling kojem je tek 17 godina. Osim njega u momčadi je bilo još nekoliko igrača koji su tek ušli u svoje 20-e, a jedan od njih sukrivac je za jedan pogodak Cityja.

Nakon početne inicijative aktualnog prvaka Cityja, Liverpool je polako počeo hvatati konce igre, a u 34. minuti prvog dijela čak je i poveo. Korner je izveo kapetan Steven Gerrard, a glavom je Slovak Martin Škrtel proparao mrežu Joea Harta za vodstvo 'redsa'.

Vodstvo su nogometaši Liverpoola držali sve do 63. minute kada je uslijedio prvi od dva poklona 'građanima'. Carlos Tevez ubacio je s desne strane Cityjeva napada, loptu je u skoku Škrtel samo proslijedio na drugu stranu peterca gdje je nespretno reagirao Martin Kelly (22), te ju spustio za Yayu Tourea koji pogađa praznu mrežu za 1:1.

No, tri minute kasnije Luis Suarez prekrasno izvedenim slobodnim udarcem pogađa preko živog zida i u donji lijevi kut vratara Harta za novo vodstvo Liverpoola. Činilo se da bi 'redsi' mogli izdržati do kraja s obzirom da City nije stvarao ozbiljnije probleme njihovoj obrani, međutim nije ni trebao da bi zabio.

Strijelac prvog pogotka, Škrtel, neoprezno je, ne gledajući ima li koga blizu njegovog vratara, išao vraćati loptu unazad s otprilike 30 metara. Istu je presjekao Tevez, zaobišao Pepea Reinu i zabio za konačnih 2:2

Do kraja susreta je Liverpool mogao i do tri boda da je udarac Jonjoa Shelveyja bio malčice niže putanje u 83. minuti susreta.

Podatak koji može tješiti Liverpool, koji je sakupio jedan bod nakon uvodna dva kola, jest činjenica da su u sezonama 1975/1976 i 1976/1977 također primili po dva pogotka (barem) u prva dva kola, a na kraju osvajali naslov prvaka.

ranije poslijepodne igrali su Stoke City i Arsenal, a na stadionu Britannia završilo je 0:0.

Za obje je to momčadi drugi remi u uvodna dva kola, s time da 'topnici' nisu uspjeli postići ni pogodak u 180 minuta. Prilagodba na život bez Robina van Persieja očito im teško ide.

Utakmice između ovih suparnika na Britanniji zadnjih su godina bile vrlo efikasne, u pet posljednjih navrata obje su momčadi postizale barem po pogodak. U nedjelju je niz prekinut, a čak se ne može reći ni da je bilo posebno ozbiljnih prilika.

Arsenal je dominirao, imao veći posjed lopte, ali ništa konkretno nije napravio. Izdvojimo, stoga, tek tri situacije. U osmoj se minuti u svome kaznenom prostoru poskliznuo Andy Wilkinson, što je omogućilo priliku Lukasu Podolskom. Domaći branič se, međutim, uspio baciti i u posljednji trenutak blokirati udarac njemačkog reprezentativca.

U 74. minuti Abou Diaby se našao sam s loptom na otprilike sedam, osam metara od domaćeg gola. Francuz se, međutim, spetljao, trebala mu je čitava vječnost da puca, a kad je to napokon napravio, poslao je loptu pored vrata. Petnaest minuta kasnije njegov sunarodnjak Olivier Giroud je lobom pokušao iznenaditi domaćeg vratara Asmira Begovića, ali lopta je otišla malo iznad grede.